בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר
בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר צילום: דוברות וערוץ 7

גורם במפלגת עוצמה יהודית תקף היום (שני) את מפלגת הציונות הדתית, לאחר שמרכז המפלגה בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ אישר את החוקה החדשה של המפלגה לקראת פריימריז מפלגתי.

אותו גורם מתח ביקורת על החוקה החדשה מאחר והיא נכתבה ללא התייעצות עם אנשי עוצמה יהודית וכנראה, לדבריו, מתוך מגמה לגרום ליו"ר עוצמה בן גביר ולאנשי עוצמה שלא להשתתף במפקד.

"לפי החוקה החדשה, המרכז של המפלגה הלכאורה משותפת הוא מרכז תקומה כיום, אותו מרכז גם בוחר את הנהלת המפלגה ולמעשה השליטה הבלעדית תהיה בידי המרכז הקיים, כך שלא תהיה משמעות לבחירה בפריימריז", מסר הגורם.

עוד באותו נושא:

בנוסף, הגורם אמר כי לפי החוקה החדשה ליושב ראש המפלגה יהיו סמכויות עצומות והוא למעשה ימנה את המנכ"ל, את אב בית הדין, את בא כוח המפלגה ואת הנציגים המוניציפליים, כך ש"שוב הכוח יישאר בידיים של סמוטריץ' ואנשיו, במיוחד אם בן גביר יחליט שלא להתמודד מולו על מקום מספר 1".

"גם הועדה הציבורית שתנהל את הבחירות נבחרת על ידי ההנהלה הקיימת, כך שלמעשה אין טעם ממשי בפריימריז", אמר. "לצערנו, זה מאלץ אותנו לעשות חישוב מסלול מחדש, תוך חתירה לאחדות ורצון לשותפות, אולם רק על ידי שותפות אמיתית וכנה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו