גנץ באוגדת עזה
גנץ באוגדת עזה צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ קיים היום (ד') הערכת מצב בשטח בפיקוד הדרום, ביחד עם מפקד פיקוד הדרום אלוף אליעזר טולדנו ומתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף רסאן עליאן, על רקע האירועים בימים האחרונים.

בסיום אמר שר הביטחון גנץ: "לישראל אין בעזה אינטרסים מלבד שקט והשבת הבנים- המכשול לשגשוג ופיתוח הרצועה הוא חמאס בהובלת סינוואר. אנחנו נגבה מחיר על כל פגיעה באזרחינו, בחיילינו ובריבונותנו.

''ארגז הכלים שלנו הולך ומתמלא, גם באמצעים לסיוע ופיתוח הרצועה לטובת למעלה משני מיליון תושביה, וגם בתכניות ואמצעים צבאיים שאנו מפתחים אם נצטרך להפעיל את הכוח. המציאות בשטח תקבע איזה כלים נפעיל. אני מבקש לחזק מכאן את תושבי הדרום כולם, ואת משפחתו של הלוחם בראל שכולנו מתפללים לשלומו", הוסיף שר הביטחון.

כחלק מהערכת המצב והיערכות צה״ל להפרות סדר נוספות בגבול רצועת עזה, הוחלט על תגבור אוגדת עזה בשתי יחידות מיוחדות, פלוגת שיריון וצלפים.

כמו כן, במהלך הימים האחרונים נערכו הכוחות באופן מסיבי תוך אישור תכניות ייעודיות, תרגולים במוקדים השונים ומסדרים בשטח. דובר צה''ל הודיע אתמול כי ''כוחות צה״ל יפעלו בתקיפות אל מול אירועי ניסיונות הטרור בגדר''.

בעקבות הערכת המצב שהתקיימה באוגדת עזה, מתקיימת היערכות למגוון תרחישים אפשריים, ביניהם הפרות סדר במרחב גדר המערכת וכן הפרחת בלוני תבערה וירי רקטי לשטח מדינת ישראל. צה"ל יגיב בתקיפות כנגד ניסיונות הטרור ורואה בחמאס כאחראי לכל הנעשה בשטח הרצועה.

אתמול נערכה הערכת מצב ואישור תכניות באוגדת עזה, בראשות מפקד פיקוד הדרום, אלוף אליעזר טולדנו. במסגרת הדיון עסקו בהיערכות הכוחות בהפרות סדר המוניות במרחב הגבול, במיקום הכוחות השונים ובנהלי הפתיחה באש. דיון זה הינו חלק מתהליך המוכנות הכולל שנעשה לקראת הפרות הסדר.