רשת "REMEMBER"
רשת "REMEMBER"צילום: מסך "REMEMBER"

רשת חברתית חדשה הוקמה לאחרונה, במטרה לשמר את זכר הנפטרים על ידי משפחותיהם וחבריהם. רשת ההנצחה קיבלה את השם "REMEMBER", והיא הוקמה על ידי רחל מייט.

במסגרת הרשת החברתית, כל אחד יכול להקים דף עבור נפטר שהוא מכיר. בתוך הדף ניתנת לו האפשרות להזין טקסט על הנפטר, לשתף תמונות ועוד. כל אדם שנתקל בדף הנפטר יכול להגיב סיפורים על הנפטר ולשתף תמונות, וכך מתעשר דף הזיכרון.

ברשת ניתן להקים גם "קיר הנצחה", בו מונצחים קבוצת נפטרים שבינהם חוט מקשר. כך למשל, לקראת יום הזיכרון הקימה עמותת "משפחה אחת" את קיר הזיכרון 'עם אחד OneFamily', בו מונצחים נרצחי הטרור. בתיאור המיזם נכתב כי הוא הוקם "לרגל יום הזכרון ה-75 במטרה לשמר את זכר יקירנו, לאפשר לקרובים וידידים להוסיף תמונות, סיפורים, ומידע עליהם".

עוד נכתב: "כל תמונה, סיפור או תגובה שתעלו הם עבורינו דרישת שלום שמחממת את הלב. מחכים לכם בדפים של אהובינו".

אחת התגובות המרגשות להקמת הרשת החברית הגיעה מאמו של בראל חדריה הי"ד, שנהרג בגבול עזה. כזכור, ערך הויקיפדיה "נפילת בראל שמואלי" נמחק על ידי עורכי ויקיפדיה לאחר הצבעה, ובהכרעת 46 תומכים מול 33 מתנגדים.

לאחר מחיקת הערך, הקימה יוזמת הרשת רחל מייט דף זיכרון לבראל חדריה, והציגה את הדף לאימו. לדברי מייט, אימו של בראל "הייתה בעננים".