כיצד מקיימים את החקלאות בשמיטה?
כיצד מקיימים את החקלאות בשמיטה? צילום: רן צדוק

בעיתון עולם קטן מציגים את גיליון שנת השמיטה, גיליון שיעסוק כולו בשנת השמיטה הבאה עלינו לטובה.

בעיתון בחרו להוציא מגזין מיוחד לשנת השמיטה משום ששנה זו מהווה מסתורין לרבים מאיתנו המכירים את המושגים והמונחים, אך כשאנו מגיעים בפועל לשוק או לסופר עולות תהיות רבות במה ואיך לקנות את הפירות והירקות שלנו, כיצד יש להתייחס אליהם ומה לעשות עם השאריות.

מדובר בעולם רחב תוכן ובגיליון נעשה מאמץ על מנת להביא את כלל הדעות, המנהגים וההלכות העשויים לסייע לנו בשנה הקרובה ואף מעבר אליה.

במגזין מובאים ראיונות עם חקלאים עובדי האדמה שבחרו בשנה זו להצטרף לאוצר בית הדין ולהפוך לשכירים וזאת על מנת לקיים בהידור את המצוות. החקלאים בחרו לנהוג כך בלי לשים לבם לחששות כיצד יתקיימו בשנה זו. יחד עם החקלאים שהצטרפו לאוצר בית הדין הביאו בעיתון את החקלאים שבחרו לנטוש לגמרי את השדה וכגיבורי כוח עושי דברו הפקירו את השדות, עזבו את הטרקטורים ובחרו להקדיש שנה זו לשבת הארץ.

לצפיה במגזין לחצו כאן

גיליון זה מתאים לכל אחד ואחת, לאב משפחה, לאם הבית וכן לילדים, וכולם ימצאו בגיליון זה חומר קריאה מרתק עבורם, בעולם קטן בחרו במגוון נושאים רחב על מנת שכל קורא ימצא את הנושאים המעניינים אותו. לילדים הוסיפו במיוחד מגוון פעילויות חינוכיות שיחברו אתם לשנה זו וילמדו אותם לאהוב את השמיטה.

איתי גרנק מו"ל עולם קטן אומר: "נתנו בגיליון זה במה לכלל הדעות והמנהגים, מיבול חו"ל, דרך היתר מכירה ועד לאוצר בית הדין, אבל אנו בעולם קטן מאמינים כי הציונות הדתית אמורה לשאת את דגל השמיטה בגאון וכנושאי הדגל עלינו להיות הראשונים הצורכים אוצר הארץ ואוצר בית הדין.

בכך אנו תומכים במצוות השמיטה כפשוטה, כפי המופיע בתורה וכן אנו תומכים בחקלאות הישראלית הסופגת מכות לא קלות בתקופה זו. וכמאמר יוסף טרומפלדור "במקום בו תחרוש המחרשה היהודית את התלם האחרון, שם יעבור הגבול" אנו מאמינים כי החקלאות הישראלית חשובה לא רק מבחינה כלכלית אלא אף מבחינה ביטחונית ובכל מקום בו יהיו החקלאים שלנו תהיה מדינת ישראל".

להצטרפות למנויי מקום בעולם לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו