פרופ' סלמאן זרקא
פרופ' סלמאן זרקאצילום: דוברות המרכז הרפואי זיו.

ממונה הקורונה פרופ' סלמאן זרקא שוחח הבוקר (חמישי) עם ניסים משעל וגיא פלג ב־103fm והביע את דעתו על פתיחת שנת הלימודים בצל העלייה המשמעותית בתחלואה בקורונה.

"מצבנו אכן לא טוב לצערי, אין לי בשורות לעם ישראל הבוקר, הקורונה מדביקה הרבה אנשים. הנגיף לא מסתובב באוויר אלא עובר דרך אנשים שלא שומרים מרחק, לאו דווקא שמים מסכה, לא מצייתים לתו הירוק ולא מתחסנים. לצד חוסר האופטימיות, מספר החולים הקשים לא יורד אך מתייצב בגלל החיסון השלישי", אמר זרקא.

לדבריו, "בשביל שנחיה לצד הנגיף, יש את החיסונים. אני אופטימי כשאני רואה שהתחסנו מעל 1.7 מיליון בחיסון השלישי, זה בהחלט מעודד. זה מסביר שאנשים מבינים את המשמעות. זה לא עוצר את ההדבקות, בשביל לעצור את ההדבקות צריך להדק הגבלות. צמצום ההתקהלויות הגדולות, אירועים וחתונות, עם כל הצער שזה יגרום לפגיעה בתרבות או לצמצום המפגשים, זהו צו השעה לפחות לשבועיים הקרובים עד ערב ראש השנה. צריך את כולם כדי לפתוח את שנת הלימודים, לחגוג ולחיות לצד הקורונה".

על בדיקות האנטיגן שהתבקשו הורי תלמידי בתי הספר לעשות לילדיהם לפני כל יום לימודים, אמר פרופ' זרקא: "הניסיון של שנה וחצי מלמד שכשמתכנסים מחדש וגם הולכים לביה"ס, יש יותר סיכוי להדביק אחד את השני. לכן הכלים למנוע את זה הם מסכה וריחוק פיזי, וגם החיסונים. אם עכשיו 1.6 מיליון תלמידים יעברו בדיקה ונוכל למצוא ילדים שיש להם את הנגיף והם יישארו בבית, עזרו למגפה לא להסתובב בבתי הספר".