אריה דרעי
אריה דרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, תקף את ממשלת בנט וטען כי היא מבקשת ליצור "יהדות מתחדשת", כלשונו.

בדבריו סיפר כי היותו באופוזיציה 'פוטרת' אותו מלדאוג לנסיעות לאומן ולתפילות בבית הכנסת על רקע התפשטות הקורונה ותקף את הממשלה.

"ברמה האישית הרבה זמן לא היה לי כזה מנוחת הנפש, רוגע נפשי. הרי אם היינו עכשיו בממשלה, כמה היו תוקפים אותנו על הנסיעה לאומן ועל התפילות בבתי הכנסת. מצד שני, אני לא נרדם בלילות בגלל שאתה רואה את המגמה, איך הם פוגעים באופי היהודי של עם ישראל. איך הם מנסים לשנות את המסורת ולפגוע בכשרות, בגיור ובכל נושאי הדת", אמר דרעי בראיון שהעניק אמש לרדיו 'קול ברמה'.

לדבריו, "המגמה הנוכחית של הממשלה רק נגד היהדות והחרדים. כל ההצעות של ראשי הקואליציה מטרתם לפגוע בחרדים ובשומרי המסורת יש פה מאבק על המסורת והיהדות במדינה, החיבור של בנט-קריב-ליברמן מטרתו ליצור יהדות מתחדשת".

"כשאני רואה מי מציע את הורדת גיל הפטור מגיוס, אני מתחיל לחפש מה האינטרס שעומד מאחורי זה. חברי הממשלה הזאת מנסים ובודקים לפרום את היצירה המופלאה של עולם התורה.

דרעי התייחס לביקור בנט בארה"ב. "אילו נתניהו היה עובר את מסע ההשפלות שבנט עבר בוושינגטון, מה שנתניהו היה חוטף היום בתקשורת הישראלית, על ההשפלות שמדינת ישראל חטפה וכמה זה פגע בכבוד המדינה.

"במשמרת של נתניהו – זה היה הנושא היחידי בתקשורת. הזהירו את בנט לא לנסוע, אמרו לו שזה לא הזמן, אבל הוא התעקש להצטלם עם ביידן וראינו את התוצאות. שרשרת של תקלות בלי טיפת סיעתא דשמיא.

"לא היה כדבר הזה בתולדות המדינה שראש ממשלה עם תקשורת הכי אוהדת, חודשיים שלמים בתפקידו ומקבל בקושי שישה מנדטים בסקרים. בעזרת השם הממשלה הזאת תיפול ותוקם ממשלה טובה.

"אנחנו לפני שנה וחצי התמודדנו עם הקורונה במוסדות החינוך כשלא היה את החיסון, זה אחרת לחלוטין. הסיכונים הפעם הרבה יותר קטנים. הם צריכים להגיד שלוש פעמים ביום תודה להקב״ה ותודה לנתניהו שהיה נחרץ להביא את החיסונים. כל דבר שהיה פסול לפני שנה פתאום הכל בסדר: החוק הנורווגי, רה״מ החליפי, הכל בסדר. יש להם את התקשורת איתם, לכן מותר להם הכל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו