הנשיא הרצוג ורעייתו לצד יוסי דגן ביישוב סלעית
הנשיא הרצוג ורעייתו לצד יוסי דגן ביישוב סלעית צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ

ביקורו של נשיא המדינה יצחק הרצוג בפתיחת שנת הלימודים בשומרון הביא לזעם של השמאל הקיצוני שתוקף את נשיא המדינה ואת ראש מועצת שומרון.

תנועת שלום עכשיו פרסמה פוסט בו כתבה: "הנשיא מחבק את הקיצוניים על הגבעות....גם ביקור הרצוג לא ישנה את העובדה שההתנחלויות הן אסון לישראל וחיזוקן מהווה פגיעה באינטרס הישראלי."

גדעון לוי תקף גם הוא במאמר בעיתון 'הארץ' את הביקור וכתב, "הרצוג נפגש עם עסקן המתנחלים יוסי דגן. נשיא מדינת האפרטהייד ואשתו ערכו השבוע ביקור ממלכתי בחוות הלבנים שבגדה המערבית. הנשיא החדש, שנחשב לאיש שמאל, ביקר בשתי חוות לבנים, אחת אלימה ואחת בורגנית, שתיהן על אדמות גנובות על פי החוק הבינלאומי".

דוברת "בצלם" שרית מיכאלי צייצה בחשבון הטוויטר שלה: ''הנשיא הרצוג נפגש עם יוסי דגן. נשיא מדינת ישראל חוגג את פתיחת שנת הלימודים בהתנחלות הקיצונית הר ברכה".

עוד באותו נושא:

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון מסר בתגובה: "מדהים תמיד לראות את גלי השנאה מהשמאל הקיצוני המכוונים גם בפתיחת שנת לימודים נגד הנשיא וילדי השומרון. תשובתנו: אל מול גלי השנאה היא הגדילה של השומרון, 10% גדילה במספר התלמידים בשומרון, פי 4 מהממוצע הארצי - 'כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ'. אנחנו לא עוסקים ולא נעסוק בשנאה ובהסתה, אלא בבניין הארץ ובאהבת ארץ ישראל, בשונה מהשמאל הקיצוני שהוא מזה עשרות שנים מיעוט קטן ושנוא בעם".

"בדיוק בגלל ההסתה והשנאה האובססיבית שלו כנגד כל מי שלא דומה להם, דווקא נשיא המדינה, יצחק הרצוג מוכיח שהוא נשיא של כל העם ואוהב את כל העם, והעם מחזיר לו אהבה. הנשיא הרצוג כשהיה ח"כ ושר היה מנהיג השמאל בישראל, אבל הוא בדיוק הדוגמא לנשיא ממלכתי המחובר לכל חלקי העם וכן תושבי השומרון הם חלק מהם וכן השומרון הוא חלק ממדינת ישראל, תשובתנו לשנאה - עוד שכונה, עוד בתי ספר", סיכם דגן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו