נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: חזקי ברוך

ראש הממשלה נפתלי בנט פתח את ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון) בהענקת גיבוי מלא לצה''ל בעקבות הביקורת שנמתחה על המפקדים מאז מותו של בראל חדריה שמואלי הי"ד בגבול רצועת עזה.

''אני רוצה לשלוח מכאן מסר ברור ללובשי המדים ולאזרחי ישראל כולם: אני מגבה את מפקדי צה"ל וחייליו באופן מוחלט. צה"ל שומר עלינו כל ימות השנה, תפקידנו הוא לשמור על צה"ל'', אמר בנט.

ראש הממשלה סיפר: ''כמי שמכיר את שדה קרב ופיקד על חיילים, וכמי שאיבד את הטוב שבחבריו, אני יודע שכשמקבלים החלטות באירועים מבצעיים – יש גם שגיאות, ולפעמים הן כואבות וקשות. ככה זה כשנלחמים באויב, וצריך לגבות את החיילים והמפקדים, במיוחד כשיש שגיאות.

''יש מי שמנסים להשתמש בצה"ל ככלי שרת לקידום מטרות פוליטיות ציניות. זה פוגע בכושר העמידה שלנו וזה דבר לא ראוי. תפסיקו את זה. קרבות רבים עוד לפנינו, לצערי, ועל צה"ל צריך לשמור, כדי שישמור על כולנו", הדגיש בנט.

שר הביטחון בני גנץ התייחס הבוקר (ראשון) לביקורת על צה''ל לאחר מותו של הלוחם בראל שמואלי הי"ד בגבול רצועת עזה, ואמר כי הצבא מפיק לקחים ושומר על קשר עם המשפחה השכולה.

''זה הצבא שלנו, בטוב, ברע, בשגרה, בחירום ובמלחמה. גם כשקורה אירוע כמו במותו של הלוחם בראל ז"ל אנחנו דורשים מצה''ל להמשיך לפעול, לתחקר, להשתפר ולהישאר בקשר טוב עם המשפחה'', אמר גנץ.

לדבריו, ''אנחנו עומדים בכל המדדים האלה, יש למפקדים את כל הגיבוי הנדרש גם לתחקור, גם למידה וגם לשיפור ובעיקר להמשך הפעולה''.

הרמטכ"ל רא''ל אביב כוכבי ביקר הבוקר (ראשון) בבית משפחתו של בראל חדריה שמואלי, שנהרג בגבול עזה בשבוע שעבר על ידי מחבל פלסטיני.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, שוחח אמש עם הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, ועם בכירי פיקוד הדרום והביע גיבוי מלא למפקדי צה״ל, זאת בעקבות האיגרת שפרסם כוכבי. ״במקום שבו יש קרב, יש גם שגיאות, ולפעמים הן טראגיות״, אמר בנט.

"אני רוצה שאתם תדעו, ויידעו כל לובשי המדים - הגיבוי שלי למפקדי צה"ל הוא מלא ומוחלט"., אמר ראש הממשלה. "במקום שבו יש קרב, יש גם שגיאות, ולפעמים הן טראגיות. אני מעריך מאוד את מסירות הנפש של מפקדי צה"ל ואת ההקרבה האישית העצומה שלהם למען ביטחון המדינה".

עוד באותו נושא:

בנט התייחס למותו של שמואלי ואמר "שברון הלב של העם כולו על נפילתו של בראל חדריה שמואלי ז"ל הוא עצום. בראל נפל בהגנה על עמו ועל מדינתו. הוא מצטרף לטובים שבנו, אשר מאז קום המדינה מסרו את נפשם כדי לקיימה ולשמור עליה. למשפחה מותר הכל - תפקידנו הוא לתת תשובות, להקשיב ולחבק".

"מפוליטיקאים ואנשי ציבור אני מצפה לא לגעת בצה"ל ובמפקדיו. אין לנו צה"ל אחר. אני מבקש מכם כעת, אתם שנמצאים שם בחזית, להתמלא בכוחות ולהסתכל בעיניים לאתגרים בשטח -אנחנו סומכים עליכם ומגבים אתכם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו