איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: Tomer Neuberg/Flash90

יו"ר מפלגת 'עוצמה יהודית' ח"כ איתמר בן גביר קרא לשר לביטחון פנים לפרוש מתפקידו בעקבות בריחת ששת המחבלים הלילה מכלא גלבוע בצפון.

"כשנותנים למחבלים תנאי כליאה של 5 כוכבים ונכנעים פעם אחר פעם לדרישות שלהם, לא פלא שהם גם בורחים מהכלא", אמר ח"כ בן גביר. "עומר בר לב, הביתה".

לדבריו, "עמירם בן אוליאל (הורשע ברצח משפחת דוואבשה בשנת 2015, י"ג) יושב כבר שנים בתא שמור ומופרד. במשך 23 שעות ביממה הוא סגור בתא מלא במצלמות. אם השב"ס היה משווה את התנאים של האסירים הערבים לשל היהודים, הם לא היו חולמים על בריחה".

"אבל כשנותנים להם תאים מרווחים וסוהרות לפי הזמנה כדי לרצות אותם, לא פלא שיש להם זמן לחפור מנהרה ולברוח", כך ח"כ איתמר בן גביר.

עוד באותו נושא:

יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית' ח"כ בצלאל סמוטריץ' קרא להחמיר את תנאי כליאת המחבלים. "אירוע הבריחה שבוצע היום לא יכול היה להתאפשר אלמלא תנאי הכליאה המפנקים להם זוכים מחבלים בכלא הישראלי", כתב. "אוטונומיה כמעט מוחלטת שמאפשרת להם לעשות הכל בין כותלי הכלא".

"הלקח העיקרי חייב להיות החמרת תנאי הכליאה ופיקוח הדוק על הנעשה בתוככי הכלא. זה נכון מוסרית וכפי שמתברר היום גם ביטחונית", כך ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

בצלאל סמוטריץ'
צילום: חיים טויטו
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו