עובדי חברת החשמל
עובדי חברת החשמל צילום: דוברות חברת החשמל

שעות לפני כניסת החג מצאו עצמם תושבי העיר לוד עם הפסקת חשמל נרחבת בעקבות תקלה בקווי מתח גבוה.

ראש העיר יאיר רביבו הכריז בצהריים על אירוע חירום ופנה לצה"ל בבקשה שפיקוד העורף יסייע באספקת מזון ושתייה לתושבים.

"תושבים יקרים! מתוקף סמכותי כראש העיר, אני מכריז על אירוע חירום בלוד, בשל הפסקת חשמל ממושכת שהותירה עשרות מבוגרים בהוסטלים במזרח העיר ללא חמצן והם מפונים כעת בניידות טיפול נמרץ לבית החולים.

זאת שערורייה ומחדל אדיר של חברת החשמל ועוד בערב ראש השנה. פניתי לפיקוד העורף להירתם מיד לסיוע ולהספקת מזון ושתייה והנחתי את גורמי החירום של העירייה לפתוח מיד את מרכז ההפעלה וכן את גורמי הרווחה לעבור בכל ההוסטלים ולהגיש כל סיוע לכל הזקוק לעזרה.

אני עומד בקשר שוטף עם כל גורמי החירום ונעשה כל מאמץ כדי לסייע לקשישים ועריריים ולמנוע כל פגיעה בהם. דרשתי משרת האנרגיה תחקיר מיידי על מחדל אספקת החשמל בעיר כפי שכבר התרחש בחגי תשרי בשנה שעברה. העיר לוד גדלה ומתפתחת ומצופה מחברת חשמל להיערך מבעוד מועד ולהתמודד עם הגידול בצריכה ובביקושים".

בחברת החשמל עדיין מחפשים את המקור לתקלה, ומסרו כי "בשל תקלות בשלושה קווי מתח גבוה בעיר לוד יש הפסקת חשמל במספר אזורים בעיר. חברת החשמל הצליחה להחזיר חשמל לאחד מהקווים, וצוותי חברת החשמל נמצאים בשטח לאתר את מקור התקלות בשני הקווים שנותרו ולתקנם. החברה מתנצלת על אי-הנוחות ופועלת לספק חשמל אמין וזמין לתושבים בהקדם".