משפחות שכולות ונפגעי טרור מפורום "בוחרים בחיים" הגיעו הבוקר (חמישי) לכניסה לבית הכלא 'עופר' והפגינו נגד מה שהגדירו "התנאים המפנקים של המחבלים בכלא".

הרצל חג'אג' אביה של סגן שיר הי"ד שנרצחה בפיגוע אמר לערוץ 7, "ההפקרות הזו שמאפשרים למחבלים לעשות מה שהם רוצים בכלא היא בלתי מתקבלת על הדעת ואנחנו לא נסכים לה".

"המחבלים שיושבים כאן רצחו את הילדים שלנו, האחים שלנו ומקבלים תנאים מפנקים בכלא. מרחמים על אכזרים ומתאכזרים לנרצחים. אנחנו פועלים כל הזמן נגד התנאים שלהם - אבל גם הממשלה הזו, גם הממשלה הקודמת צוחקות עלינו", הוסיף חג'אג'.

לדבריו, "במקום שהכלא יהיה חלק מהרתעת המחבל הבא הוא חלק מעידוד המחבל הבא. אנחנו דורשים שבהזדמנות זאת שהמחבלים ברחו, לנצל את ההזדמנות ולא לתפוס אותם חיים ולהגיע למצב שמעתה והלאה יורידו למחבלים את התנאים לאפס, אוכל מים ותו לא".

עוד באותו נושא:

רעייתו מירב אמרה, "במשך שנים הגענו הנה לכדי להתריע על המצב שקורה בפנים ואף אחד לא מקשיב ולא שומע. לצערנו זה התפוצץ לנו בפנים עם בריחתם של שישה מחבלים בכירים. איפה הייתם כל השנים שזעקו ושאף אחד לא הקשיב? כולם העדיפו להתעלם וזו התוצאה".

בועז קוקיא, אביו של רון הי"ד, הביע חשש שתחת הממשלה הנוכחית המצב רק יחמיר. "שנים התרענו על תנאי המחבלים בכלא - זו גם סכנה ביטחונית וגם זלזול בצדק ובמוסר. הדבר הזה גם לא מרתיע מחבלים בכלא וגם יש הכוונת פיגועים מתוך הכלא ובריחה שיוצרת מצב ביטחוני מסובך".

"הגיע הזמן שממשלת ישראל, כוחות הביטחון, צה"ל, השב"ס והשב"כ יחד יפעילו יד קשה בבתי הכלא כדי שהכלא יהיה עונש, כדי שמחבלים לא יעודדו את החברים שלהם להצטרף אליהם ובסוף גם לא יברחו. המצב הוא שערוריתי ואחראיות עליו כל ממשלות ישראל. לצערנו עם רע"מ בממשלה החדשה המצב רק יחמיר", הוסיף.

דבורה גונן אמו של דני הי"ד ציינה, "במשך שנים אנחנו דורשים ממשלות ישראל להקשיח את תנאי המחבלים בכלא אך לצערינו בקשה זו לא נענתה. כך הגענו למחדל הנורא הזה. יש תחושה שכל המערכות מחפשות רק שקט".

"הגיע הזמן להפסיק את כל התנאים הטובים שמהם נהנים המחבלים. בלי טלוויזיה עם כמה ערוצים, בלי חברים מאותו תא טרור ביחד בחדרים, בלי אוטונומיה למנהיגי המחבלים, בלי בישול עצמאי בתוך התאים. חייבים לייצר תנאים בעלי מסר אחד ברור. לא משתלם להגיע לכלא. לא משתלם לעסוק בטרור", סיכמה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו