מוחמד מג'אדלה
מוחמד מג'אדלה צילום: חדשות 12

פרשן חדשות 12 מוחמד מג'אדלה העניק בסוף השבוע ראיון נרחב לעיתון "הארץ" שבו התייחס לנעשה בחברה הערבית בשנים האחרונות.

במהלך הראיון נשאל הפרשן על דבריו של בצלאל סמוטריץ' לפיהם הסכנה האמיתית בלגיטימציה לרע"ם היא שהציבור הערבי יקבל תיאבון ושיעורי ההשתתפות שלו בבחירות יעלו ל–70%.

"אני יכול לפרגן לסמוטריץ'? הוא מבין לא רע את החברה הערבית. כששמעתי את הפרשנות הזאת מפיו הופתעתי, כי ברע"ם דיברו אותה בחדרים הסגורים: 'ניכנס לממשלה גם במחיר של לכרות ברית עם השטן, כלומר נתניהו, נשיג השפעה ובבחירות הבאות נביא 10–12 מנדטים'. עבאס הצליח לעבוד אפילו על הרב דרוקמן. אחרי הפגישה ביניהם דרוקמן היה משוכנע שמנסור זה אח. ואז סמוטריץ' הגיע עם אותה פרשנות ושיכנע אותו שההכשרה החד־פעמית הזאת תעלה לגוש הימין ביוקר".

עוד באותו נושא:

הוא נשאל עד כמה מהפכנית הכניסה של עבאס לממשלה? "עבאס לא הביא שום דבר חדש. השטח אילץ אותו לאמץ מדיניות כזאת. כשב–2015 הוקמה המשותפת הם עשו סקרי עומק שהראו שכ–80% מהחברה הערבית רוצים שהם ייכנסו לממשלה.

זה מה שגרם לאיימן עודה לומר שהוא מוכן להצטרף לקואליציה. מנסור הגשים את החלום של איימן ובכך הפך אותו לגיבור הטרגי של הפוליטיקה הערבית. ההבדל ביניהם לא אידיאולוגי, אלא נובע מדבר אחד בלבד: איימן לא הצליח להביא את המפלגה שלו פנימה ומנסור כן. מנסור למד מהיהודים. הוא ידע לסמן אויב חיצוני ולהפחיד מפניו. מה שאתם עושים עם האיראנים או הערבים, מנסור עשה עם הקומוניזם והלהט"בים כדי ללכד סביבו את הבייס".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו