עמית סגל
עמית סגלצילום: Tomer Neuberg/Flash90

הפרשן הפוליטי עמית סגל התייחס בפאנל חדשות 12 לדעת הקהל בציבור הערבי כלפי חמאס וטבח ה-7 באוקטובר.

בפתח דבריו התייחס סגל ל'מחלוקת' סביב הטבח, "הכי מפלצתי זה אותם אנשים ברשות הפלסטינית שבסקר של אוניברסיטת ביר זית, יש את האלה שהם בעד הטבח, יש את אלה שהם נגד", אמר והוסיף בציניות, "דמוקרטיה משגשגת".

סגל הוסיף, "ויש את אלה שתומכים במידה מסוימת. זאת אומרת, הם תומכים רק בעריפת ראשים של חיילים וטבח של בני 62 ומטה, אבל נניח תינוקות ג'ינג'ים זה מבחינתם באמת קו אדום ולכן הם קצת מסויגים כלפי האירוע הזה".

בתגובה אמר לסגל הפרשן מוחמד מג'אדלה כי "אם אנחנו הולכים לסקר קצת יותר מהימן מביר זית, עם כל הכבוד לביר זית בתור מי שמכיר את המוסד האקדמי לעומק... וזה של שקאקי שהוא סוקר את דעת הקהל הפלסטינית מאז שנות ה-90".

מג'אדלה הוסיף, "בספטמבר למשל, בסקר ברצועת עזה, חמאס הגדול והחזק ששולט ברצועה, לא עובר את ה-44% בשיעורי תמיכה, ולמה אני אומר את זה? זה לא אומר שחמאס עכשיו מתרסק ושהפלסטינים לא תומכים בו, אבל דעת הקהל הפלסטינית בעת מלחמה, בטח כשרואים את ההרס בעזה, קרוב ל-30 אלף הרוגים בעזה, ומיליון איש מחוץ לבתים שלהם, אין מה לעשות, זה משהו שאי אפשר לבנות עליו. להגיד שהדעה הפלסטינית היא אובייקטיבית".

סגל השיב, "כיוון שאני מאוד מחזיק משקאקי יותר מביר זית וכמו שמוחמד ציין, 44% לפני המלחמה תמכו בחמאס, אבל בסקר של שקאקי עצמו בעקבות הטבח ובגללו, התמיכה בחמאס הוכפלה פי 2 מאז הטבח. המנהיג הפלסטיני עם שיעור התמיכה הגדול ביותר הוא יחיא סינוואר עם 69% והשני בדירוג הוא איסמעיל הנייה ו-54% מהנשאלים ענו שהחמאס הוא ארגון שראוי להנהיג את העם הפלסטיני לעומת 27% בלבד קודם. אנחנו מבינים שהתמיכה הפלסטינית עולה בעקבות טבח של יהודים, מינוס ג'ינג'ים בני 4 ושנה".