מפקד היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור (הימ"מ), נצ"מ ח', מתייחס בראיון לעיתון 'ישראל היום' למרדף ולתפיסת החמבלים שבחרו מכלא גלבוע.

"המעצר בוצע בהצלחה מרו בה הודות למודיעין מצוין, פעילות מקצועית, נחישות וחתירה למגע של לוחמי היחידה", אמר ח'.

אחרי שעצרו את זכריה זביידי ומוחמד קאסם עארדה בכפר אום אל גאנם, כשהם מסתתרים בחניון משאיות, נקראו בלילה שבין שבת לראשון לוחמי הימ"מ של משמר הגבול, לצד כוחות מיוחדים של שב"כ וצה"ל, לג'נין, אל הבית שבו הסתתרו שני המחבלים הנמלטים האחרונים, איהם כמאמג'י ומונאדל אנפיעאת.

עוד באותו נושא:

"מרגע הבריחה היינו יחד עם לוחמי מג"ב, שב"כ וצה"ל במצוד אחר המחבלים שנמלטו", משחזר סנ"צ ש', מפקד פלגת הלוחמים שביצעה את המעצר. "פעלנו בכמה זירות שונות במקביל, גם בתוך שטחי ישראל וגם ביהודה ושומרון. ידענו תמיד שג'נין זה המוקד החם ביותר, ונערכנו לכך יחד עם היחידה המבצעית של שב"כ, במיוחד כשהיתה אינדיקציה די ברורה שאחד מהם חצה את הגדר".

על תפיסת שני המחבלים האחרונים הוא אומר, "קיבלנו את המידע משירות הביטחון בסביבות חצות, ביצענו נוהל קרב מהיר והגענו לבית המדובר, לדירת המסתור של המחבלים. הגענו לבניין מגורים שנמצא במזרח ג'נין ומתגוררות בו משפחות בלתי מעורבות. בשלב הראשון סגרנו והקפנו את הבניין בצורה חשאית, במיוחד כשהבנו שיש שם משפחות תמימות. ירינו על קירות המבנה בנשק קל, בשביל להבהיר למחבלים שהצבא מכתר אותם".

ב 01:45 ביצע אחד המחבלים שיחת טלפון לאביו שבה הביע כוונה להסגיר את עצמו, וב-02:08 הושלם הליך מעצרם של השניים ללא נפגעים. "כשהם היו בידינו הבנו שסג רנו מעגל, והיתה תחושה של סיפוק. אנחנו מבצעים פעילויות מורכבות סביב השעון. אנחנו שמחים שהצלחנו להביא לתפיסתם של שני המחבלים האחרונים, ובכך להביא לסיומו של המצוד", הוסיף סגן ניצב ש'.

"פעלנו מרגע הבריחה מכלא גל בוע באופן רצוף, בשיתוף פעולה מלא עם היחידה המבצעית של השב"כ", מסכם מפקד הימ"מ, נצ"מ ח'. "הפעילות בוצעה בשני מאמצים: מאמץ אחד בשטחי יהודה ושומרון, על מנת לאתר את המבוקשים שברחו, ומאמץ שני בתוך תחומי הקו הירוק, כדי למנוע פיגוע מצד המחבלים הנוספים. שיתוף הפעולה המצוין בין הימ"מ לשב"כ ולצה"ל מהווה מכפיל כוח אסטרטגי בלחימה בטרור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו