סנפלינג על החומות
סנפלינג על החומות צילום: יח"צ פמ"י

ביוזמת משרד ירושלים ומורשת ובביצוע חברת פמ"י (פיתוח מזרח ירושלים), נפתחו אטרקציות רבות לילדים ולמשפחות בטיילת החומות שבעיר העתיקה.

בין האטרקציות הרבות שמוצעות לקהל הרחב, הילדים יוכלו להנות מסנפלינג אתגרי במיוחד על חומות העיר העתיקה ההיסטוריות, עם נוף מרהיב של ירושלים כולה. אתר הסנפלינג ממוקם בסמוך לכניסת למערת צדקיהו, ועלות הפעילות היא כ-30 שקלים.

השנה נחנך אתר חדש באגן העיר העתיקה - תעלת הקשר להר ציון. התעלה ההיסטורית, ששימשה להעברת ציוד, תחמושת ופצועים מההר אל העיר המערבית עד לשחרור ירושלים במלחמת ששת הימים, פתוחה בכל יום והכניסה אליה ללא עלות.

משפחות שאוהבות להרגיש את הרגליים יכולות להמשיך ולטייל בכל טיילת החומות, המקיפה את העיר העתיקה ואורכה כ-4.5 קילומטרים. בטיילת ניתן לראות את כל שערי העיר ההיסטוריים ולהנות מהנוף המרהיב של עיר הבירה. הכניסה לטיילת בחול המועד עולה 10 שקלים לאדם.

כמו כן, כלל המבקרים מוזמנים למתחם האמנים בחוצות היוצר שפעיל במהלך כל השנה וגם בחול המועד. במתחם גלריות רבות בעיקר בתחומי הצורפות, אמנות פלסטית, אמנות יהודית ומסעדות.

מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת, נתנאל איזק, אמר: "אני מזמין את כל עם ישראל לבוא בחג לירושלים ולהנות מיופייה ונופיה של העיר, להתרשם מטיילת החומות המחודשת ומכל הפעילויות הרבות לכבוד סוכות. חג שמח לכל בית ישראל".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7