שני המחבלים האחרונים נתפסו בג׳נין
שני המחבלים האחרונים נתפסו בג׳נין צילום: דובר צה"ל

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי נועד אמש (חמישי) עם הלוחמים שפעלו בג'נין והביאו ללכידת שני המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע, וחשף את ידיעת הזהב שהובילה למעצר.

על פי הדיווח בחדשות 12, שבתאי אמר ללוחמים: "כבר מספר ימים שאנו מחזיקים בהערכה שהמחבלים נמצאים באזור ג'נין והלילה הגיעה מהשב"כ 'ידיעת הזהב' שהובילה למקום המחבוא של המחבלים.

"נערכנו לתרחיש הקיצוני ביותר של התנגדות אלימה למעצר. פעילויות בג'נין בדרך כלל היו מלוות בירי לעבר כוחותינו - אך זה לא הרתיע אותנו מלפעול".

עוד באותו נושא:

"היה חשוב לי להגיע לכאן, לימ"מ, ולהודות לכם בשמי ובשם אזרחי ישראל", אמר שבתאי ללוחמים. "הפעילות היא תוצאה ישירה של שיתוף פעולה שלא היה כדוגמתו בין כל ארגוני הביטחון. אני מצדיע לשב"כ על הפעילות לכל אורך הדרך - גם במקצועיות, גם בנחישות וגם ביכולות ופה בהחלט צריך להעלות את זה על נס. אני מודה גם לצה"ל עם המעטפת, הסיוע והפיקוד על המבצע ולשב"ס שהצטרפו עם כוחות לחיפושים. כל ארגון הביא את הערך המוסף שלו למערכה".

המפכ''ל הוסיף: "האירוע החל עם קבלת הדיווח למוקד 100 בליל הבריחה ורגישותה של המוקדנית לצד תגובתו המהירה של סגן מפקד תחנת בית שאן, דרך פעילות המשטרה שהביאה למעצרם של ארבעת המחבלים בנצרת ובאום אל-גאנם ועד הפעילות הלילה בעומק שטחי יהודה ושומרון אותה אתם הובלתם יחד עם שותפינו במערכת הביטחון".

"ישנו קו מחבר בין כל האירועים הללו", המשיך שבתאי. "שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים שבשבועיים האחרונים בילו בשטח יותר מאשר בביתם, שוטרים ולוחמים שפעלו מתוך תחושת שליחות לאומית גם כשפעלנו באפלה ללא קצה חוט וגם כאשר התמונה הלכה והתבהרה. פעלנו שעות ארוכות וימים שלמים של חיפושים שהסתיימו הלילה בהצלחה".

לדברי המפכ''ל, "הפעילות הלילה היא אחת מתוך מאות פעילויות שאתם מבצעים במהלך השנה לסיכול טרור ומעצר מחבלים וזו הזדמנות טובה של אזרחי ישראל להיחשף לאחת מהן. הוכחתם שוב את יכולותיכם המקצועיות ואת נחישותכם הבלתי נגמרת. אני מתכוון לפעול לכך שהימ"מ תזכה להכרה לה היא ראויה ברמה הלאומית ואני מקווה שבקרוב נביא בשורות בנושא".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו