מנכ"ל חברת התרופות פייזר, אלברט בורלא
מנכ"ל חברת התרופות פייזר, אלברט בורלא צילום: רויטרס

חברות פייזר-ביונטק מודיעות הבוקר (שני) על תוצאות חיוביות בניסוי החיסון לקורונה לילדים בני 5 עד 11.

בהודעה נאמר כי החיסון בטוח לשימוש גם בקרב ילדים בקבוצת הגיל הזו, שבמסגרת הניסוי קיבלו שליש מהמינון "וההשפעה מבחינת נוגדנים הייתה בדיוק כמו אצל גילאי 16-25".

ממצאי הניסוי המוצלח של פייזר יכולים לסלול את הדרך לחיסון ילדים בני 5 עד 11 בתוך מספר חודשים, לאחר שיתקבל אישור חירום מה-FDA.

פייזר ציינה כי הניסוי בגילאי חצי שנה עד חמש עדיין נמשך, והתוצאות שלו יתקבלו "כבר ברבע האחרון של השנה".

בתוך כך, קבינט הקורונה החליט כי ילדי כיתות א' עד ו' לא יוכלו לחזור ללימודים אחרי החגים בלי הצגת בדיקת קורונה עם תוצאה שלילית. מורים יצטרכו להציג אישור על קבלת חיסון שלישי. תלמיד שיגיע ללא אישור יישלח לביתו או יבודד בבית הספר עד שהוריו יגיעו לאסוף אותו.

עוד באותו נושא:

ועדת החריגים הבינמשרדית של משרד החוץ, משרד הבריאות, ורשות האוכלוסין דנה אמש (ראשון) בבקשות לפטור של מחלימים 'טריים' (עד 3 חודשים) מביצוע בדיקת PCR טרם הטיסה לישראל, במטרה לקצר עבור אלו את ההליך הבירוקרטי טרם המראתם לישראל. ההחלטה תיכנס לתוקפה במיידי.

הועדה קבעה פה אחד לאשר פטור מבדיקה לאדם שיציג לחברת התעופה בחו"ל לפני המראתו לישראל, אישור של בדיקת PCR שתוצאתה חיובית והמצביעה על כך שהוא חלה בקורונה בפרק הזמן המוגדר להלן.

  • מחלימים שחלו בישראל במהלך שלושת החודשים האחרונים למועד הטיסה.
  • מועד הבדיקה (הדיגום לבדיקה) לא יפחת מ - 11 יום טרם הטיסה ולא יעלה על 3 חודשים.
  • הצגת תוצאת הבדיקה, היא בנוסף למילוי הצהרת נוסע נכנס כנדרש.
  • אדם שחלה והחלים בישראל ויש בידו תעודת מחלים של מדינת ישראל (שאינה מבוססת על בדיקה סרולוגית), יציג אותה, ובלבד שלא חלפו 3 חודשים ממועד קבלתה.
  • הצגת תוצאות בדיקה אחרת, שאינה PCR, אינה מקנה פטור מבדיקה טרם העלייה לטיסה.

עד היום מחלימים שטסו לישראל נדרשו להגיש מבעוד מועד טופס בקשה לוועדת חריגים על מנת לקבל פטור מבדיקת PCR. כעת עם קבלת החלטת הוועדה, לא יהיה צורך יותר להגיש בקשות פרטניות לקבלת הפטור.

החלטה זו הובאה לידיעת חברות התעופה על מנת שיפעלו באופן מיידי בהתאם להחלטת ועדת החריגים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו