איציק סעידיאן
איציק סעידיאן צילום: מתוך "המהדורה המרכזית" חדשות 12

לאה, אחותו של איציק סעידיאן, נכה צה"ל שהצית את עצמו לפני כחמישה חודשים מול אגף השיקום בפתח תקוה ונפצע באורח קשה מאוד, מספרת על הרגעים המרגשים בהם הוא חזר לראשונה להכרה ותיקשר עם הסובבים אותו.

"בזכות התפילות של עם ישראל שלא עזבתם אותנו לרגע, ובזכותכם שלא עזבתם אותנו לרגע, בזכות הרופאים, אין ספק. כל הרופאים של שיבא, האחיות, כל העניין הזה של העור, תרומות העור, לקחת למעבדה ולפתח את זה, זה משהו מדהים", שיתפה לאה סעידיאן בראיון לחדשות 12.

היא התייחסה לתהליך הגמילה שלו מחומרי ההרדמה ואמרה, "לא ציפינו שזה יקרה כל כך מהר כי אמרו לנו שזה יקרה לקראת סוף החודש. פני כשבוע החלו להוריד את המינונים ולאט-לאט היו כל מיני תגובות עם העיניים או האצבעות של הידיים, לאט-לאט הוא מגיב".

לדבריה, "הוא לא מזהה, לא מצליח להתבטא, רק שאלות של כן ולא. הוא הצליח לתת לי נשיקה עם השפתיים. הדרך עוד ארוכה, אנחנו תמיד רוצים לתת את הבשורות הטובות, אבל אופטימיים וזהירים מאוד. אנחנו מאמינים שבשבועיים הקרובים נדע איך יצחק יגיב בעזרת השם לכל ניתוחי העור, ואם הוא יוכל להחזיק מעמד. זה מאוד מרגיע אבל מצד שני אנחנו עם יד על הדופק ומחכים שהוא ישב כאן במקומי".

אבי סעידיאן, אחיו של איציק סיפר: "יצחק קצת מגיב. הוא מגיב עם הראש, עם העיניים. כששואלים אותו שאלה, הוא מגיב עם הראש, אבל הוא לא יכול לדבר, לאט-לאט מנסים להעיר אותו".

"ברוך השם לאט-לאט רואים שיפור ממש קל, אבל הוא עדיין מוגדר בסכנת חיים. יש עוד הרבה עבודה אבל ברוך השם יש שיפור קל, שנותן לנו תקווה והוא ממש עונה לנו על השאלות", הוסיף האח.

מבית החולים שיבא נמסר: "חל שיפור במצבו של איציק סעידיאן והוא שב להכרה לפרקים במהלך היום, לאחר שבימים האחרונים החלו הרופאים להוריד את מינון תרופות ההרדמה שניתנו לו. תהליך החזרה להכרה מלאה צפוי להיות ארוך ומורכב. מצבו של איציק סעידיאן מוגדר קשה והוא ימשיך בטיפול ביחידת הכוויות הלאומית בשיבא".

עו"ד אביעד לנצ'נר, עורך דינו של איציק סעידיאן, מסר בעקבות שיפורו במצב הרפואי כי "השיפור במצבו של איציק משמח מאוד ולא רק משום שמדינה שלמה התפללה להחלמתו, אלא גם משום שהוא מאפשר למדינה לתקן את העוול הנורא שנעשה לו. הלוואי ואיציק יהיה הלום הקרב האחרון שצריך לזעזע מדינה שלמה כדי לקבל את הזכויות המגיעות לו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו