הנער שהתבצר במאחז
הנער שהתבצר במאחזצילום: חופשי

כוחות משטרה ומנהל אזרחי הגיעו הבוקר (רביעי) להרוס מאחז בלתי חוקי שהוקם לפני כמה חודשים סמוך ליישוב יצהר בשומרון.

עשרות פעילי ימין, רובם נערי גבעות, מוחים נגד ההרס ומנסים למנוע אותו. אחד הנערים קיבע את רגלו לתוך רצפת בטון באחד המבנים במאחז.

ההרס עשוי לקחת עוד זמן רב בשל הקושי בפירוק המתקן מבטון. כוחות של כיבוי והצלה הוקפצו למקום כדי לנסר את הבטון.

בגבעה אמרו: "ברקע הדיווחים על משא ומתן מדיני שמנהלת הממשלה על הקמת מדינה פלסטינית, בשטח, התחילה כבר המדינה לבצע זאת בפועל ונלחמת בכל כוחה בכל נקודת התיישבות חדשה שקמה, במטרה לאפשר את הקמתה של מדינה פלסטינית בשטח באין מפריע".

איילת השחר הכהן, תושב יצהר ואמו של הנער שכבל את עצמו למתקן הברזל: "יש מגמה לחסל את הנוער המתוק הזה. מסירות הנפש של נערים שחיים בלי חשמל ומים ומיישבים את אדמות ארץ ישראל, זה משהו שהמדינה לא מוכנה לסבול. בכפרים סביב הישוב, ירי חי על חיילים, זריקת בקבוקי תבערה ואבנים ובניה לא חוקית בכמויות אסטרונומיות, אך אותם המדינה דווקא בוחרת להכיל".

בתוך כך, במחוז ש"י במשטרה חוקרים את העימותים בין היהודים לערבים אתמול ליד הכפר הפלסטיני מופגרה בדרום הר חברון. המתיחות בין הצדדים החלה כאשר ערבים יידו אבנים. אחר כך, לטענת הפלסטינים, נכנסו רעולי פנים אל הכפר מופגרה, חיבלו במכוניות ובבתים ואף פצעו שני תושבים, בהם ילד בן 4.

ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי התייחס לאירועים שהתרחשו בשטח המועצה ואמר: "התמונה המסתמנת היא מורכבת, בייחוד שמי שהשתתף בה הם אורחים ולא תושבים, הטוענים כי הם הותקפו באבנים". דמרי הוסיף: "דרכנו אינה באלימות, לא כנגד חיילים כנגד ערבים".