מאות בני אדם השתתפו הלילה (רביעי) בהקפות השניות המסורתיות שנערכות במועדון הבארבי בתל אביב.

שאול מזרחי, מבעלי המועדון, מספר לערוץ 7 כיצד היוזמה הזו נולדה. "התחלנו לפני כ-14 שנים בערך אחרי פינוי עמונה. חוות הדעת של החילונים על הדתיים היתה מעוותת קצת ואנחנו ניסינו לחשוב מה עושים כדי לחבר את ה'פאזל' הזה. התחלנו עם ההקפות השניות שהפכו להיות מסורת מוצלחת ואבן דרך של ממש".

הוא מודע לכך שהאירוע השנה היה רחוק משיא המשתתפים שלפני הקורונה. "בימים כתיקונם היינו עומדים על סדרי גודל של כאלפיים איש. אני מניח שעדיין יש רתיעה אך האירוע השנה כבר גדול יותר מבשנה שעברה שהיתה חשוכה לחלוטין. אין יותר משמחה טהורה ותמימה ולקחת את הדבר הזה מחוץ לכותלי בית הכנסת ולהנגיש אותו כאן לכולם זה נפלא".

מירה לשם, מפיקת ההקפות השניות בבארבי מספרת, "כשהתחלנו את האירוע היינו שלוש משפחות ורקדנו ברחבה לבד עם התינוקות שלנו. בפעמים הראשונות כשהזמנו אנשים הם הרימו גבה ושאלו אם האירוע מתקיים בנפרד ולפי ההלכה. זה אירוע נהדר, שמתרחש על פי ההלכה במקום ששייך לעם ישראל ואנחנו חלק מעם ישראל".

"השנה באנו יותר שמחים ויש לנו רצון גדול להיות ביחד ולהרגיש את האחדות. התחלנו בתהלוכה גדולה בכיכר רבין במרכז תל אביב וראינו את עם ישראל מצטרף בהמוניו", היא מוסיפה.

חיים גורן, סגן וממלא מקום ראש העיר תל אביב, מסכם: "זה אירוע מדהים של חיבור יהדות וישראליות, שזה מה שתל אביב כל כך אוהבת לעשות. היה פה אירוע אנרגטי שמח ומקפיץ במקום מגניב כמו הבארבי והכל מתחבר בסוף לתורה ובא עם שמחת התורה. כשהכל משתלב יחד זה מדהים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו