ג'וק
ג'וקצילום: ISTOCK

זה מתחיל מאחד קטן. זה ממשיך עם עוד כמה. ואם לא מטפלים בהם בזמן הם פשוט מתרבים וממשיכים להגיע ולטייל לנו בבית.

בין אם אתם אדישים לנוכחות שלהם ובין אם אתם משתייכים לסובלים מפוביה למקקים, בשורות הבאות נציג בפניכם את כל מה שכדאי וצריך לדעת על ג‘וקים ועל איך נפטרים מהם מהר וביעילות.

חשוב לזכור כי הג‘וקים מגיעים בעיקר בקיץ וכדי שניתן באמת יהיה ליהנות מבית שנקי מהם, חשוב להבין איך הם פועלים.

סוגי ג‘וקים הנפוצים בישראל

קיימים בישראל שני סוגים עיקריים של ג‘וקים. האחד נקרא התיקן האמריקאי והשני הגרמני.

התיקן אמריקאי נפוץ החל מחודש מרץ ועד סוף אוקטובר. האמריקאי אוהב אזורים חשוכים עם רמת לחות גבוהה ומגיע בעיקר ממערכת הביוב או באזורים שבהם יש רטיבות ולחות בארונות כמו למשל במטבח.

בבתים שבהם יש דקים, הם אוהבים להתמקם ממש מתחת והם יוצאים בעיקר בלילה משום שהאור מפריע להם. בשלב הבוגר הם מפתחים כנפיים ואז הם יכולים פשוט לעוף דרך החלונות ולא חייבים להגיע לצנרת. בחורף התיקן האמריקאי לא פעיל. הבעייתיות של הסוג הזה היא בכך שהוא מביא איתו המון חיידקים.

התיקן הגרמני פעיל לאורך כל ימות השנה ומאוד אוהב אזורים חמים כמו מיקרוגל, קומקום, מדיח ומגירות. הוא יכול גם להתמקם לו בקירות גבס. אחת הבעיות שאנשים לא מודעים אליה היא שהם מגיעים בתוך קרטונים וכל מיני סוגים של אריזות ומזון שאנחנו מכניסים אלינו הביתה. לכן, כדאי לפרוק קרטונים מחוץ לבית.

הדברת ג‘וקים ומקקים אחרים היא כמובן חלק מהטיפול בשני הסוגים, אבל חשוב לשים לב שאין חיבור בין צנרת הניקוז לביוב ושכל פתחי הניקוז מכוסים.

טיפים חשובים ששווה להכיר

במידה ואתם נוסעים לחופשה לכמה ימים, שווה לכסות את הפתחים כדי למנוע התייבשות של הסיפון, מה שיגרום לג‘וקים לחדור הביתה ישירות מהביוב. בנוסף, חשוב להקפיד לאורך כל שעות היום והלילה שהשיש והכיורים נקיים, לפזר חומרים מחטאים ולהימנע מהשארה של כלים מלוכלכים וזבל בבית. אם תרוקנו את הפח מדי יום, תמנעו מהגעה של מזיקים שפשוט מחפשים דבר אחד - אוכל ושאריות שלו.

מתי ריסוס ביתי יספיק ומתי תצטרכו להזמין מדביר מקצועי?

במידה ומדובר בבעיה נקודתית, ריסוס בשיטת ”עשה זאת בעצמך“, יכול לגמרי להספיק. לעומת זאת, אם הבעיה בהיקף גדול יותר ואתם שמים לב שיש הרבה ג‘וקים בסביבה, כדאי להזמין מדביר מקצועי. בדקו שאתם מזמינים מדביר מוסמך עם רישיון ממשרד להגנת הסביבה. דבר נוסף שכדאי לדעת הוא שהדברה נגד הג‘וק האמריקאי מתבצעת באמצעות ריסוס, לעומת הגרמני אותו מדבירים באמצעות פיתיונות מיוחדים עשויים ג‘ל.

זקוקים למומחה בהדברת ג‘וקים וכמה שיותר מהר? המדבירים נט זמינים עבורכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. חברתנו פיתחה במהלך השנים שיטות מגוונות המסייעות לנו להיפטר מהג‘וקים אחת ולתמיד. כל שעליכם לעשות הוא ליצור איתנו קשר, לתאם זמן שמתאים לכם ומומחה מטעמנו יגיע ויבצע הדברה בהתאם לצורך. ההדרה מתבצעת לפי גודל המרחב, סוגי הג‘וקים הנפוצים באותו אזור וסוג ההדברה שהכי מתאים. לפרטים ומידע נוסף, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.