שירה שובל
שירה שובל עצמי

בשעה טובה התחתנתם ואתם מנהלים ביחד את משק הבית המשותף, לצד ההתחייבויות השונות יש את החלק שנוגע לניהול הכסף המשפחתי (הכנסות, הוצאות, התחייבויות, נכסים).

מה חשוב שתדעו בכל הקשור לניהול הכסף שלכם ואיך זה משפיע על מצבכם הכלכלי בעוד עשור ובעוד מספר עשורים?

ריכזתי עבורכם שלושה טיפים משמעותיים אז בואו נכיר אותם.

טיפ מס 1: חיסכון לחיים טובים

מכל כסף שנכנס לכם - תחסכו. כמה? כמה שאתם מסוגלים (וכמה שיותר טוב-עדיף בשבילכם). ההמלצה שלי היא לחסוך לפחות 20%. מכל 10 ש"ח לשים בצד רק 2 ש"ח, מ - 100 ש"ח זה כבר 20 ש"ח, ומתוך 5000 ש"ח יש לכם כבר חיסכון של 1000 ₪ בחודש!

למה זה חשוב? רק ככה אתם יכולים ליצור לכם הון בסיסי להתחיל לצמוח כלכלית.

איך צומחים? תעברו לטיפ הבא (:

עוד באותו נושא:

טיפ מספר 2: תשקיעו חכם

זוגות רבים חושבים שתחום ההשקעות שמור לעשירים בלבד, אבל האמת שכל אדם חייב להשקיע, כי זו הדרך היחידה להגיע לצמיחה כלכלית חובה להשקיע.

החיסכון הראשוני נועד לאפשר לכם ליצור הון עצמי קטן שאיתו תוכלו להתחיל להשקיע ולהגדיל את ההון שלכם.

איך זה קורה?

ברגע שאנחנו משקיעים בחכמה אנחנו נותנים לכסף שלנו להתחיל לעבוד עבורנו וככה הכסף מייצר לנו עוד כסף. לא צריך להתחיל עם סכומי עתק, מתחילים מכל סכום שיש ונותנים לכסף לצמוח (וכמובן, מוסיפים כל הזמן מהחיסכון עוד כסף להשקעה).

למה חשוב להשקיע? לכסף אין ערך אבסולוטי הוא מושפע מעליית המחירים (אינפלציה).

בואו נתן דוגמה. כשאני הייתי בת 10 אמא שלי שלחה אותי למכולת לקנות לחם וחלב. היא נתנה לי מטבע של 10 ש"ח וגם אמרה לי שאוכל לקנות לי משהו קטן. אז הסתפקתי במסטיק טעים וחזרתי הביתה עם לחם, חלב, מסטיק ועודף של 2 ש"ח בערך. כן, לגמרי אמיתי.

היום, אני הולכת לסופר עם אותו מטבע של 10 ₪ ומה היום אני יכולה לקנות? אני יכולה לשלם במקרה הטוב רק על לחם או רק על חלב ולהישאר עם עודף. הבנתם מה קרה כאן? המטבע של ה-10 ש"ח הוא אותו מטבע, אבל מה שמשתנה זה כוח הקנייה שלו - מה אני יכולה לקנות בו היום.

ולכן כסף שרק נחסך בצד (בקופה,פק"מ, מק"מ וכל אפיק שרק שומר עליו) נשחק. הדרך היחידה לגרום לכסף לא להישחק היא להשקיע אותו וליהנות מהרווחים על ההשקעה (תשואה). לכן, התחילו לחפש לכם אפיקי ההשקעה המותאמים לכם והתחילו להשקיע.

טיפ מספר 3: תלמדו כבר היום על הפנסיה שלכם!

ניהול נכון מגיל צעיר של קרן הפנסיה מאפשר לכם למקסם את אחת ההשקעות הכי חשובות בחייכם (שאתם ממילא עושים) ולצאת עם יותר רווח וכסף בצבירה בהבדלים של מאות אלפי שקלים ואפילו מיליונים!

איך זה קורה? מדובר על חיסכון של כמה עשורים. ניהול נכון של מסלול החיסכון לצד הפחתת דמי ניהול לאורך התקופה שווים לכם המון המון כסף. לכן, בשלב הראשון תלמדו את המונחים הבסיסיים הקשורים לפנסיה שלכם - הקרן המנהלת, ביטוחים בפנסיה, דמי ניהול, תשואות, קריאת דו"ח שנתי וכ"ו.

רוצים ללמוד עוד על התנהלות כלכלית נכונה לזוגות טריים? ערוץ 7 ופרויקט 252 יוצאים במיזם הדרכה מיוחד לנשואים טריים.

הירשמו עכשיו בלחיצה כאן ללא עלות למשדר החשיפה שיערך ביום ראשון 17.10.21 בשעה 20:30.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו