עמית סגל
עמית סגל צילום: חנה טייב

הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל, מותח ביקורת חריפה על חברי מפלגת מרצ ובמיוחד על שר הבריאות ניצן הורוביץ בשל הפגישה שקיימו עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

נקודת ביקורת מרכזית של סגל על שר הבריאות היא שעזב את קבינט הקורונה כדי לקיים את הפגישה.

"אבו מאזן הוא רודן זקן, רוצח של מתנגדיו, שעמו שונא אותו", כתב סגל בטוויטר.

לדבריו, "נשגב מבינתי למה שר בריאות צריך לנטוש קבינט קורונה באמצע כדי לרוץ לפגוש אותו, ועוד יותר - למה מפגש איתו ב'ארמונו' המפוקפק ברמאללה נחשב סמל סטטוס".

שר הבריאות ניצן הורוביץ הגיע אמש (ראשון) לרמאללה יחד עם השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג' ויו"ר סיעת מרצ מיכל רוזין לפגישה עם אבו מאזן. "נחדש את ההידברות ושיתוף הפעולה ונמנע צעדים שיפגעו בפתרון שתי המדינות", אמרו בלשכתו של הורוביץ.

אבו מאזן אמר כי "עלינו להתחיל וליייצר צעדים בוני אמון, להוכיח שאנחנו מתכוונים לעשות שלום ולאפשר לי לשמור על התקווה של העם הפלסטיני. אם נאבד את התקווה, נאבד את העתיד".

אבו מאזן ביקש מאנשי מרצ להעביר לראש הממשלה נפתלי בנט ולשרת הפנים איילת שקד כי הוא מעוניין לפגוש אותם. "יש לכם שרה בשם שקד. תגידו לה שאני רוצה לפגוש אותה", אמר אבו מאזן. "אני רוצה לראות את כולם, לא רק את החברים שלי. יכול להיות שנסכים על אחוז אחד, יכול להיות שעל כלום, אבל נדבר. זו הזמנה פתוחה". שרת הפנים הגיבה לדבריו ואמרה: "לא יקרה. ‏לא אפגש עם מכחיש שואה שתובע את חיילי צה"ל בהאג ומשלם לרוצחי יהודים".