ארגון כושרות, המייעץ ומלווה גופים עסקיים ופרטיים ונותן מענה בתחום הכשרות, פרסם היום (שני) סרטון נוסף כחלק ממהלך הסברה רחב נגד רפורמת הכשרות של שר הדתות מתן כהנא.

בסרטון החדש מנסים בכושרות להסביר מדוע הרפורמה לא באמת תוריד את מחירי הכשרות, חרף הבטחותיו של השר.

בסרטון טענו כי עסק ממוצע, שכיום משלם לרבנות הראשית אגרה שנעה בין 500-1,300 ש"ח לשנה ושכר המשגיח קבוע העומד על 38 ש"ח לשעה, יצטרך לשלם אחרי הרפורמה הרבה יותר.

אחרי הרפורמה, כך מוסבר בסרטון, אותו בית עסק יצטרך לשלם לתאגידים העסקיים הפרטיים בין 1,500-2,500 ש"ח לחודש, לא כולל את שכר המשגיח שגם הוא צפוי להתייקר.

בכושרות מבססים את הנתונים שלהם על פי המציאות בשטח, ובה הבד"צים, שהם תאגידים פרטיים, דורשים מבעלי העסקים 1,500 ש"ח לחודש. כמו כן הם טוענים כי בכשרות צהר עלות המשגיח עולה 73 ש"ח לשעה - כמעט כפול מזו של הרבנות.

בסרטון מסבירים כי מכיוון שעלויות ההשגחה יתייקרו - ההתייקרות תתגלגל אל הלקוחות. כך שהמנות במסעדות, בתי המלון וכל בתי העסק בתחום יעלו מחירים.

תומר בן צבי, מנכ"ל כושרות, אמר: "מדינת ישראל צריכה גוף כשרות אחד, יעיל, חכם, מקצועי וטכנולוגי עם נהלים שקופים ומחירים אחידים כדי שכולנו נוכל לאכול איפה שרק נרצה עם ידיעה ברורה שיש סטנדרד אחיד לכשרות. במקום להתפצל לעשרות גופי כשרות, צריך להתנהל תחת גוף אחד. כי זה מה שאוכל עושה, מחבר בין אנשים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו