בדיקת קורונה
בדיקת קורונה צילום: David Cohen/Flash90

נמשכת הירידה במספרי החולים המאומתים לקורונה וביממה האחרונה התגלו 2,502 מקרים חדשים של הנגיף, המספר הנמוך ביותר מאז סוף חודש יולי.

אתמול נערכו 109,055 בדיקות לגילוי הנגיף. מצבם של 487 חולים המאושפזים במרכזים הרפואיים מוגדר קשה ו-190 מתוכם מונשמים. מאז פרוץ המגיפה נפטרו 7,855 חולים.

מספרי המתחסנים במנת הבוסטר נמצאים בעלייה משמעותית. עד כה התחסנו במנה השלישית 3,634,984 ישראלים. את המנה השנייה קיבלו 5,666,867 אזרחים ו-6,159,094 התחסנו בחיסון הראשון.

עוד באותו נושא:

פרופ' נחמן אש, מנכ"ל משרד הבריאות, אמר הבוקר כי הירידה בנתוני התחלואה בימים האחרונים היא תולדה של התחסנות מואצת במנת הבוסטר.

"בתחילת הגל היה מאוד בולט שעיקר הנדבקים והחולים הקשים הם מי שהיה מחוסן פעמיים וחלפה חצי שנה מאז החיסון השני. עיקר החולים הקשים היום זה הלא מחוסנים", דברי אש בראיון ל-103FM.

אז האם הגל הרביעי מאחורינו? לא בטוח. לדברי מנכ"ל משרד הבריאות "אם נראה בשבוע הבא שהמגמה נמשכת אז כן, אנחנו ביציאה מהגל הזה. אנחנו רוצים לראות את ההשפעה של פתיחת הלימודים המחודשת".

הוא הדגיש כי פתיחת שנת הלימודים לא הייתה טעות, "היה נכון לפתוח". באשר לתוכנית מניעת הבידודים שנבחנת בימים אלו, אמר: "השיטה לביצוע בדיקות יום־יום לתלמידים כדי למנוע בידוד, היא שיטה אפשרית. בשבועיים הקרובים נצטרך לבוא עם מסקנות".

באשר לביקורת כי משרד הבריאות והממשלה כפו על אנשים להתחסן במטרה להמשיך וליהנות מפעילויות רבות, בהן מסעדות, מופעים ועוד, אמר אש: "עצם זה שהתחסנת פעמיים, ועבר הזמן מהחיסון השני, הופך אותך יותר ויותר ללא מחוסן ולא כדאי להידבק במחלה הזאת".

בסיום השיחה העריך את הסיכויים למנוע גל תחלואה נוסף בעתיד, והודה: "היכולת של ווריאנט חדש להיכנס לארץ קיימת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו