נפתלי בנט
נפתלי בנטצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ראש הממשלה נפתלי בנט החליט שלא לחכות לפיילוטים ולהורות על הפסקת בידודי התלמידים בערים ירוקות כבר בשבוע הבא.

בהערכת המצב היומית עם צוות הפעולה הלאומי להתמודדות עם נגיף הקורונה אמר בנט, "במסגרת החשיבה המחודשת ועל רקע צליחת הגל הרביעי - המספרים צונחים כל יום - אני מבקש למצוא פתרון להקדמת הפטור מבידודים לתלמידים בערים ירוקות כבר לשבוע הבא. לא לחכות עד ה-15 באוקטובר אלא להציג משהו חכם ויעיל עוד לפני".

"העקרון הוא: בדיקות במקום בידודים. לדוגמה, אבקש למצוא פתרון להקדמת הפטור מבידודים לתלמידי בתי ספר בערים ירוקות ע"י צוותים של מגן חינוך שיבצעו בדיקה פיזית בכיתות", הוסיף.

בנט אמר לחברי הצוות, "אני מבקש מכם לבוא עם פתרונות. אני רוצה לתת שקט נפשי להורים שיוכלו לצאת לעבודה ולשלוח את הילדים לבתי הספר, ולסיים את תקופת חוסר הוודאות. אנחנו צריכים להתאים את עצמנו למגמת תחלואה יורדת, ומצד שני לא לאפשר הדבקות המוניות. יש כאן איזון עדין".

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון אמרה בתגובה, "שמחה על החלטת רה''מ להנחות את משרד הבריאות להתקדם להפסקת בידודי התלמידים. יש להתחיל את מודל הכיתה הירוקה באופן מיידי כדי להקל על ההורים והתלמידים".

גורמים במשרד הבריאות מתחו ביקורת על ההחלטה ואמרו כי היא לא היתה מתואמת עימם ונוגדת את המלצתם.

בתוך כך, נמשכת הירידה במספרי החולים המאומתים לקורונה וביממה האחרונה התגלו 2,502 מקרים חדשים של הנגיף, המספר הנמוך ביותר מאז סוף חודש יולי.

אתמול נערכו 109,055 בדיקות לגילוי הנגיף. מצבם של 487 חולים המאושפזים במרכזים הרפואיים מוגדר קשה ו-190 מתוכם מונשמים. מאז פרוץ המגיפה נפטרו 7,855 חולים.

מספרי המתחסנים במנת הבוסטר נמצאים בעלייה משמעותית. עד כה התחסנו במנה השלישית 3,634,984 ישראלים. את המנה השנייה קיבלו 5,666,867 אזרחים ו-6,159,094 התחסנו בחיסון הראשון.