אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

קבינט הקורונה אישר הערב (רביעי) במשאל טלפוני את ביטול התו הירוק בחללים פתוחים במסעדות ובריכות שחייה מקורות.

במקומות אלו יוחל מתווה התו הסגול החל מיום ב׳, 11 באוקטובר 2021, ה׳ בחשון תשפ"ב.

התו הירוק בוטל גם באטרקציות בחלל פתוח (טיולי ג׳יפים, קיאקים וכיו"ב) - יוחל בהן מתווה התו הסגול החל מיום ו׳, 08 באוקטובר 2021, ב׳ בחשון תשפ"ב.

ההחלטה בעניין חדרי כושר תתקבל בהמשך, עד אז לא חל שינוי.

בשל קשיים טכניים, אשר אינם מאפשרים בשלב זה לחלק מהזכאים להנפיק את התו הירוק החדש, אישרה הממשלה כי עד יום ראשון ה-17 באוקטובר ניתן יהיה להציג תעודת קורונה (תעודה המחליפה את תעודת המחלים/מחוסן, אשר כוללת תיעוד תאריכי חיסון והחלמה).

השימוש בתעודת קורונה נועד למי שזכאי לתו הירוק החדש ואינו מצליח להנפיקו, וניתן יהיה להציגה בכניסה לבתי עסק הפועלים בתו ירוק.

מוקדם יותר היום הנחה ראש הממשלה בנט להתקדם להפסקת בידודי התלמידים בערים הירוקות כבר בשבוע הבא.

בהערכת המצב היומית עם צוות הפעולה הלאומי להתמודדות עם נגיף הקורונה אמר בנט: "במסגרת החשיבה המחודשת ועל רקע צליחת הגל הרביעי - המספרים צונחים כל יום - אני מבקש למצוא פתרון להקדמת הפטור מבידודים לתלמידים בערים ירוקות כבר לשבוע הבא. לא לחכות עד ה-15 באוקטובר אלא להציג משהו חכם ויעיל עוד לפני.

''העקרון הוא בדיקות במקום בידודים. לדוגמא, אבקש למצוא פתרון להקדמת הפטור מבידודים לתלמידי בתי ספר בערים ירוקות ע"י צוותים של מגן חינוך שיבצעו בדיקה פיזית בכיתות''.

בנט ביקש מהצוותים ''לבוא עם פתרונות. אני רוצה לתת שקט נפשי להורים שיוכלו לצאת לעבודה ולשלוח את הילדים לבתי הספר, ולסיים את תקופת חוסר הוודאות. אנחנו צריכים להתאים את עצמנו למגמת תחלואה יורדת, ומצד שני לא לאפשר הדבקות המוניות. יש כאן איזון עדין".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו