יעקב אשר
יעקב אשר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הכנסת קיימה דיון דחוף לבקשת חברי הכנסת אבי מעוז, יעקב אשר, אוריאל בוסו ושלמה קרעי שטענו כי המשטרה נוקטת איפה ואיפה מול החרדים.

לדבריהם, בעוד באירוע תקיפת השוטרים בכפר קאסם בשבוע שעבר התנהלו כירורגית, בשנה שעברה כשבלשים הותקפו בבני ברק המשורה כילתה את זעמה בכל תושבי העיר.

כשח"כ יעקב אשר עלה לדוכן הוא בחר לפנות בשאלה ישירה למנסור עבאס שניהל את הישיבה באותה עת: "אם היה עומד כאן שר בממשלה ודורש 'לסגור את כפר קאסם עד שפראי האדם ייתפסו' מה היית אומר?! לא היית שותק לו.

"אבל את הציטוט הזה אמר ליברמן אמר על בני ברק תוך כדי שרימוני המשטרה התפוצצו במסע נקם פראי וחסר אבחנה נגד כל תושבי העיר. אנחנו גינינו את התוקפים באופן נחרץ, אך המשטרה השתוללה ללא אבחנה ברימוני הלם ורימוני עשן שגרמו סבל נורא לכל העיר".

עוד באותו נושא:

אשר קבל: "אותו ליברמן, האמיץ הגדול, היום הוא שותק, הוא נעלם. ברור לך" אמר אשר לעבאס, "שאם ליברמן לא היה חבר אתך בקואליציה הוא היה אומר עליך דברים חמורים פי כמה, הרי בעבר הוא עשה בלגן שלם כי מזכירות הכנסת שיבצה את המקום שלו ליד איימן עודה. אבל עכשיו הוא שותק. זו צביעות".

בדבריו תקף אשר גם את התקשורת ש"הדליקה להבות נגד בני ברק". הוא טען כי "אם בבני ברק הייתה פועלת מיליציה חרדית מטעם יהדות התורה או מועצת גדולי התורה, התקשורת הייתה עושה מאתנו קציצות, אבל עכשיו הכל עובר בשקט כי אסור להפריע לקואליציית השינוי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו