אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: איסטוק

היומונים החסידיים 'המודיע' ו'המבשר' מחו בחריפות על עיכובו של האדמו"ר מסטריקוב על ידי המשטרה לאחר שביקש למחות נגד מכירת סמארטפונים לא מסוננים בבני ברק.

היה זה לאחר שהאדמו"ר ניסה להגיע בלוויית אשתו הרבנית לביתו של אחד מבעלי החנויות לממכר מכשירי טלפונים לא מסוננים במטרה לנסות ולהבהיר עמדתו. אולם הרוחות התלהטו, המשטרה הוזמנה והאדמו"ר עוכב בתחנת המשטרה.

באתר החרדי 'כיכר השבת' צוטטה גרסתו של בעל החנות. "הם דפקו במשך עשרים דקות, אשתי נמצאת בבית לבד עם הילדים, מסתכלת מהעינית ורואה קבוצה של חסידים עם איזו רבנית, מסתכלת למטה ורואה עוד קבוצה, כל הילדים התעוררו, חלקם התחילו לבכות, היא התקשרה אליי מבוהלת ממש, אני הייתי באותו הזמן בעבודה, מרחק 40 דקות מהבית, לא ידעתי מה לעשות, חוסר אונים", הוא סיפר בין היתר.

"יש לנו משפחה גדולה שגרה באיזור, גם השכנים שמעו את הרעש וירדו למטה וכולם מנעו מהם לעבור ולברוח", הוא סיפר, "היה רכב אחד שיצא בברוטאליות ופגע באחד האנשים כשברח כך החוצה, למפרע התברר לי שברכב הזה ישבה הרבנית".

עוד באותו נושא:

"הגעתי לרכב של האדמו"ר", הוא מתאר, "שאלתי: 'מי שלח אותך? מי הסכים לך לבוא אליי הביתה? איך אתה מעיז להגיע ככה לבית עם אישה וילדים?', הוא ענה לי: 'אתה! אתה תסגור את החנות!' והתחיל לצעוק".

לטענתו, הוא מוכר מכשירים מסוננים. "אני מוכר מכשירים עם סינון, אבל לא רק הסינון שהם רוצים, יש עוד סינונים מלבד אלו של ועדת הרבנים ואנשים צריכים גם אותם, לי עצמי יש פלאפון כשר".

מנגד צוטט בדיווח עו"ד יהודה פריד, פרקליטו של האדמו"ר מסטריקוב, שסיפר כי האדמו"ר לקח אישית את המאבק בטלפונים הלא-כשרים.

"לאדמו"ר מאוד מפריע כל עניין המכשירים הלא כשרים", צוטט עו"ד פריד, "והוא סבר שאולי כדאי להביא אישיות רבנית נשית שתנסה לדבר על ליבה של אשתו של אותו מוכר, ותסביר לה עד כמה זה גורם לעוגמת נפש ושלא מתאים שתהיה חנות כזו בעיר בני ברק.

"לצורך כך, האדמו"ר גייס את הרבנית קולדצקי והם נסעו ביחד לביתו של המוכר. הוחלט שהרב יישאר למטה ברכב והרבנית תעלה לבית ותנסה לדבר, אם תהיה שעת רצון והיא תסכים לדבר גם עם האדמו"ר הוא יעלה. הרבנית עלתה ודפקה בדלת הבית, האישה שכנראה ראתה אותה, סירבה לפתוח את הדלת ולדבר, הרבנית, בראותה שאין תשובה ירדה למטה והלכה לביתה, האדמו"ר שראה את הרבנית חוזרת החליט לחזור גם הוא".

"לא רק שהוא לא דיבר הוא אפילו לא עלה לבית", מדגיש עו"ד פריד, "אף אחד לא בא לשבור דלתות, דפקו בבית, לא ענו, הלכו". לדבריו, כשהאדמו"ר פנה כבר ללכת, "פתאום התנפל עליו אספסוף, כנראה החברים העבריינים של אותו בחור, התחילו לדפוק על הרכב, לאיים ברצח ולהניף ידיים".

לדבריו, האדמו"ר אף לא נחקר אלא שוחרר זמן קצר לאחר שהובא לתחנה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו