גיא שפירא ורחל אייזנשטדט
גיא שפירא ורחל אייזנשטדט צילום: ללא קרדיט

גיא שפירא בן ה־49 חשוד שרצח את אשתו רחל אייזנשטדט ז"ל בערב חג הסוכות במעלה אדומים.

על פי החשד, שפירא דיווח למשטרה שמדובר בהתאבדות, אך ניתוח הגופה למחרת העלה חשד שהיה זה רצח.

בריאיון לחדשות 12 אתמול (ה') סיפרו ילדיה של רחל ז"ל איך החלו לחשוד בו - ושיתפו בתחושות הקשות בעקבות האמת הנוראה שהתגלתה בפניהם.

גיא פלג הביא פרטים נוספים על הפרשה, וסיפר על הריאיון שערך אתמול (ה') עם שבעת ילדי המשפחה: "אני הולך עם תחושה קשה באשר להתנהלות משטרת ישראל עם המשפחה הזו. גיא ניסה ליצור מצב כאילו היא התאבדה, ואז הבינו שסיבת המוות היא בכלל חניקה. החשד של בני המשפחה היה מיידי, לכל אחד משבעת הילדים גיא סיפר סיפור אחר".

"יש שם בת שסיימה לימודי משפטים", סיפר, "היא הרגישה שמשהו מוזר מיד. היא גם זו שתיעדה אותו במהלך ההלוויה, כשהספיד את רחל אחרי שרצח אותה. אני חושב שהוא רצה לתמרן את כולם, בני המשפחה ידעו שהיה מתח בין השניים".

עוד באותו נושא:

אתמול הותר לפרסום כי גיא שפירא, תושב מעלה אדומים וקצין במילואים, חשוד ברצח אשתו רחל אייזנשטדט לפני כשבועיים וחצי.

שפירא בן ה-49 חשוד כי חנק למוות את רחל אחרי שאמרה לו שברצונה לעזוב אותו, ואז ניסה להציג את מותה כהתאבדות בדרכים מזעזעות. גופתה נותחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר ושם גילו שמותה נגרם ככל הנראה מחניקה.

החשוד ברצח הוא שהתקשר למוקד של מד"א וסיפר כי מצא את אישתו באמבטיה במטרה להציג זאת כהתאבדות. בנם של השניים, כבן 14, היה בבית הספר באותו הזמן.

השוטרים הגיעו לזירה ושפירא סיפר להם כי יצא מהבית לקחת את בנו לבית הספר וכשחזר מצא את אישתו באמבטיה ללא רוח חיים. כאמור הגופה נלקחה לנתיחה במכון לרפואה משפטית ובהמשך עלה בממצאים כי לא מדובר בהתאבדות. אז זימנה המשטרה את החשוד לחקירה והוא החל בבריחה לדרום הארץ.

יומיים אחרי הרצח, המשטרה הייתה בעקבותיו וניידת כרזה לו לעצור. שפירא לא עצר ועלה ברכבו על מחסום דוקרנים - שהוצב כדי לעצור אותו. לאחר שנעצר ירה בעצמו לעיני השוטרים ופונה לבית החולים סורוקה במצב קשה. במשך כמה ימים היה שפירא מחוסר הכרה.

במשטרה ציינו כי שפירא הודה בחקירתו ברצח ושחזר אותו. הוא חשוד גם בבידוי ראיות ושיבוש חקירה. מעצרו הוארך עד ליום רביעי בשבוע הבא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו