ד"ר עופר שילר, בי"ח שניידר, על פטירת הילד החולה דוברות

נער בן 16, תושב ג'לג'וליה, מת היום (שבת) בבית החולים שניידר בפתח תקווה, לאחר שלקה בפימס - תסמונת פוסט קורונה. הנער, עדן פיומי, לא היה מחוסן וללא מחלות רקע ידועות.

הנער תחילה אושפז במצב קשה בבית החולים מאיר בכפר סבא, וכשמצבו הדרדר והוא נזקק למכונת אקמו - הועבר ליחידת טיפול נמרץ לב בשניידר, שם טופל במשך עשרה ימים.

אביו של עדן, ג'מאל פיומי, סיפר כי בהתחלה לא מצאו אצלו שום בעיה. "לא יודע מה קרה שם. היינו כולם על ידו, כל פעם אומרים משהו אחר. כל פעם ששאלנו אמרו יציב, פתאום היום אמרו הלך".

"היישוב כולו כואב מאוד", סיפר ראבי דרוויש, ראש המועצה המקומית ג'לג'וליה. "כינסנו את הכיתה שלו, השתתפתי יחד איתם בהלוויה ונמשיך לעמוד בקשר עם המשפחה ולהקל על סבלה ולא במעט, בכל מה שאפשר". גם דרוויש ביקש להדגיש את חשיבות החיסון. "הישמעו לצוותים הרפואיים והתחסנו. אנחנו רואים שהקורונה לא פוסחת על נערים וצעירים. החיים יקרים, צריך לשמור עליהם".

מבית החולים שניידר נמסר בתגובה לטענות האב: "מבדיקה סרולוגית לנוגדני קורונה נמצא כי הנער היה חיובי לנגיף הקורונה, ובהתאם לכך ולתסמינים הגופניים שהראו הידרדרות - הוא אובחן עם תסמונת PIMS. מרגע הגעתו של הנער למרכז שניידר, הועבר ליחידה לטיפול נמרץ לב, שם היה במעקב ובטיפול צמוד של כל צוות היחידה לטיפול נמרץ לב שכולל רופאים, אחיות וצוותי אקמו שלא משו ממיטתו. לצערנו, על אף הניסיונות הרבים לשפר את מצבו, הנער מת לאחר קריסת מערכות. אנו משתתפים בצער המשפחה וקוראים לציבור להתחסן על מנת למנוע הישנות של מקרים קשים ומצערים אלה".

ביום חמישי תינוקת בת שבעה חודשים שנדבקה בקורונה אושפזה במצב קשה בבית החולים ספרא לילדים שבמרכז הרפואי שיבא, בעקבות תסמונת פוסט קורונה. היא הגיעה לשיבא מבית החולים יוספטל שבאילת, וחוברה למכונת אקמו.