משטרת ישראל
משטרת ישראל צילום: ISTOCK

הוראה מגבוה? במכבי נתניה מותחים ביקורת קשה וחריפה נגד דוברות משטרת ישראל והעומדים בראשה, זאת לאחר שדוברות המשטרה טענה כי אוהדי נתניה הם שהחלו בהתפרעות האלימה שהתקיימה בתום משחק הכדורגל לפני כשבועבאצטדיון דוחא שבסכנין מול הקבוצה המקומית שהסתיימה בניצחון 3:1 של האורחים מנתניה.

באירוע האלים שהתרחש בסיום המשחק, נצפו היטב במצלמות הטלוויזיה אוהדי סכנין משליכים אבנים וסלעים לכיוונם של כ-150 אוהדי נתניה שנותרו בתחומי האצטדיון של סכנין.

על פי טענת המשטרה, מי שהחלו באירוע האלימות החמור שהתרחש בסיום המשחק מול סכנין באצטדיונה הביתי, היו אלו דווקא אוהדי נתניה שהחלו ראשונים בידויי האבנים, זאת על אף הטענה כי הסיבה היחידה להימצאותם של אבנים בתחומי האצטדיון של סכנין, יכולה להיות רק אחרי שאלה הושלכו לכיוונם מחוץ לאצטדיון.

זאת ועוד, במצלמות הטלוויזיה נצפתה ניידת משטרה שעמדה בסמוך לאוהדי סכנין בעת שהם משליכים אבנים לכיוון אוהדי נתניה ולתחומי האצטדיון, אך זו לא התעמתה או ניסתה למנוע מהם לעשות זאת, אלא נסעה מהמקום במהירות ומבלי לעצור.

היום (ראשון) הודיעו ראשי נתניה כי הם מתכוונים לפנות למח"ש כדי לבדוק ולחקור את ההודעה הרשמית שהוציאה משטרת ישראל בנידון.

בהודעה שפרסם המועדון הנתנייתי נכתב: "מועדון מכבי נתניה מביע אכזבה עמוקה מהתנהלות דוברות משטרת ישראל בכל הקשור לאירועי המשחק מול בני סכנין בשבת שעברה. משחק שלכל אורכו, התרחשו אירועי אלימות מילולית ופיזית כלפי נציגי מכבי נתניה ביציעים השונים, אלימות שהגיעה לשיאה בסיום המשחק, כשאוהדי קבוצת בני סכנין השליכו מכל הבא ליד לכר הדשא ואבנים ליציע אוהדי מכבי נתניה שהיו נצורים בו על פי הוראת מנהל האירוע והכל ללא התערבות השוטרים המעטים שהיו באזור האצטדיון".

בנתניה טענו כי מדובר בניסיון לכסת"ח על אוזלת ידם של השוטרים שנכחו במקום, וכתבו "בתחילת השבוע יגיש המועדון תלונה למח"ש לבדיקת ההתנהלות המגמתית של דוברות המשטרה שבאה לכסות על אזלת יד משוועת ועל התעלמות בוטה של כוחות השיטור באצטדיון מאירועים קשים לאחר המשחק ובעיקר הפקרה גורפת ואי לקיחת אחריות על שלומם של אוהדי מכבי נתניה ושחקניה שרק בנס לא נפגעו".

עוד הצביעו ראשי נתניה על מגמה שהולכת ומתרחבת, כשכתבו: "כאזרחים שומרי חוק שדבקים בדמוקרטיה, אנחנו תקווה שהפרסומים וההדלפות של דוברות המשטרה, מקורם בדרג מקומי ולא ארצי או פוליטי".