עוד באותו נושא:

בועז ביסמוט, העורך הראשי של העיתון 'ישראל היום' השתתף בכנס הישראלי הראשון לשבת, חברה וכלכלה שעסק לעומק בהזדמנויות הגלומות בשבת עבור הישראלים.

"אם יש ערך עליון - הוא השבת. גדלנו עם ערכים ישראלים והיום אתה מכניס את כל הפרות הקדושות לבית המטבחיים. יש פרה קדושה אחת שבה לא נוגעים וקוראים לה שבת. כל אחד יעשה בה מה שהוא רוצה - אבל אל תגעו לי בשבת שלי", אומר ביסמוט בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "הרב יונתן זקס אמר פעם 'תהיה חילוני - אבל תנשום יהדות'. בן גוריון הבין את זה, שרון הבין את זה ואפילו נתניהו הבין. אנחנו בטוחים מדי בעצמנו. כל אחד ישמור את השבת איך שהוא רוצה. שאלו אותי על רעיון שכל אחד 'יבחר' את השבת שלו. אני, בכל מקרה על ה'שבת שלום' שלי לא אוותר".

דנה ויס, מגישה בחדשות 12 סיפרה, "השבת שלי קצרה בגלל שאני עובדת כבר שנים במוצ"ש. אבל בשבילי השבת היא יום שאפשר בו לשבת עם המשפחה, בבוקר ללכת ולראות את הים, לקרוא, ללמוד ולקחת את הדברים יותר בנחת".

לדבריה, "ברמה הלאומית הייתי מאוד שמחה שהתקשורת הכללית והחרדית יהיו יותר פתוחות לדיון מהותי על שבת לאומית. אני לא רואה בעיתונות החרדית דיבורים על שבת בניחוח אחר וגם בכלי בתקשורת האחרים יש צורך לעשות זאת".

"יש לנו במערכת חדשות 12 שומרי שבת וכאלו שלא וכל אחד יכול למצוא את המקום שלו. גם בחיים צריך לדעת מתי לעצור ולא רק מתי להסתער", מסכמת ויס.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו