גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: שחר עזרן

שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם גלעד ארדן הגיב אמש (שני) לראיון של מייסדי בן אנד ג'ריס ב-AXIOS, במהלכו טענו המייסדים כי הם מחרימים את יהודה ושומרון אך לא את ישראל.

ארדן אמר כי "הבורות והצביעות של בן ושותפו ג'רי זועקות לשמיים. חלק מההגדרה של אנטישמיות זה בדיוק לדרוש מישראל מה שלא דורשים משום ישות אחרת בעולם, ולאדונים בן וג'רי אין שום בעיה שהגלידה שלהם תימכר גם לתומכי טרור, אבל את ישראל – הם מחרימים''.

השגריר ארדן הבטיח: ''אז אני אמשיך לפעול כדי שכמה שיותר מדינות יכלילו את בן אנד ג'ריס וגם את יוניליוור ברשימה השחורה שלהן עד שהחרם הבזוי הזה ייפסק".

כזכור, בחודש יולי הודיעה ענקית הגלידות בן & ג'ריס כי תפסיק למכור את מוצריה ביהודה ושומרון. בישראל נאבקים בחברה במסגרת החוקים נגד ה-BDS שעברו במדינות שונות בארצות הברית.

מייסדי הרשת בן כהן וג'רי גרינפילד התייחסו להחלטה ואמרו בריאיון לאקסיוס ברשת HBO: "מה שישראל עושה נחשב בלתי חוקי – אך אנחנו לא מחרימים אותה בשום צורה. מה שעושה ישראל נחשב בלתי חוקי על פי החוק הבין-לאומי", אמר כהן, "לכן אני חושב שזה שיקול".

"מצאנו דרכים לעשות דברים שמגבירים את הצדק וגם מגדילים את מכירת הגלידות", אמרו השניים. "בן & ג'ריס תומכים בפומבי בהפגנות 'Black Lives Matter' ו'כיבוש וול סטריט', ולאורך השנים ממשיכה החברה למכור יותר גלידות ולשגשג".

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו