לכל אחת הזכות לבחור היכן ובאיזו מסגרת לשרת
לכל אחת הזכות לבחור היכן ובאיזו מסגרת לשרת צילום: אלומה

מי שביקר אתמול (שלישי) בבסיס הקליטה והמיון של צה"ל בתל השומר, יכול היה להתבלבל ולחשוב שהגיע למחנה בני עקיבא: שורות ארוכות של צעירות דתיות צעדו משערי הבסיס אל סככה ענקית שלרגע נדמה היתה קטנה מלהכיל.

מעל ל-1300 צעירות הלומדות במסגרות החינוך הדתי שמבקשות לקבל מידע לגבי השירות הצבאי, נענו להזמנה של צה"ל והגיעו להיחשף אל מגוון התפקידים הגדול שמציע להן הצבא. מעתודה, דרך חטיבת החילוץ וההצלה, זרוע הים, חיל האוויר, תפקידי הדרכה ועוד.

האירוע התקיים במעמד תא"ל אמיר ודמני ראש חטיבת התכנון ומנהל כח אדם, מפקד מיטב אל"מ אלון מצליח וראש ענף סדיר במיטב סא"ל ערן גרנות.

עוד באותו נושא:

הרב דוד סתיו יו"ר ארגון רבני צהר אמר לצעירות: "זה מעמד מאוד מרגש לראות מאות בנות שמבקשות לנתב את שביל חייהן בשנתיים הקרובות להיות נושאות בעול עם החברה הישראלית, להיות נושאות בעול עם מדינת ישראל. להבין שהאחריות שלהן היא לבוא ולהיות שותפות למאמץ שלו זכו הדורות האחרונים".

עוד הוסיף הרב סתיו "אני קורא לכן בשנתיים הקרובות לדעת שאתן שלוחי ציבור, לא רק של הציבור שלנו, הציבור שנושא שם שמיים. אלא ציבור של אלפי שנים של דורות רבים שרצו לראות את מדינת ישראל קמה. אני מאחל לכולכן שתהיו חולייה בשרשרת של מקדשות שם שמיים כמו קודמותיכן בתפקידן, כמו אלה שיבואו אחריכן, שתהיו חלק ממסורת מפוארת של עם ישראל על פי תורת ישראל בארץ ישראל".

צילום: יחידת מיטב

רח״ט תומכ״א, תא״ל אמיר ודמני, אמר לבנות: ״יש ערך גדול מאוד בכך שתהיו חלק מצבא ההגנה לישראל, שתתרמו מהערכים שספגתן בבתים הפרטים שלכם בתוך הצבא ועבור מדינת ישראל. לצה״ל משימות אופרטיביות מורכבות מאוד, אני בטוח שאתן חשופות לחלקן ואת חלקן אתן יכולות רק לדמיין.

''כל אחד מהתפקידים שאנחנו מבצעים תורם באופן ישיר למאמץ שאנחנו מנהלים לאורך שנים על קיומנו, על הגנת מדינת ישראל. מדינת ישראל צריכה כל אחת מכן, את האיכות שבכן וצה״ל מזמין אתכן לשורותיו. אני מאחל לכן בהצלחה רבה בכל תהליך הגיוס, ומקווה שתעשו שירות משמעותי, מאתגר ותורם עבור מדינת ישראל״, הוסיף ודמני.

צילום: יחידת מיטב

מפקד ׳מיטב׳, אל״ם אלון מצליח: ״זהו אירוע מרגש ואני שמח לפגוש אתכן פנים מול פנים לאחר שבשנה שעברה האירוע התקיים באופן מקוון עקב מגבלות הקורונה. אנחנו בצה"ל, וביחידת ׳מיטב׳ בפרט, פועלים כל העת על מנת להטיב את הליכי הגיוס. הרחבנו את אפשרויות השיבוץ לתפקידים משמעותיים, איפשרנו שיבוץ בקבוצות, ואנו רואים עלייה משמעותית ברצון להתגייס. אני מתחייב בשם כל יחידת ׳מיטב׳, שעד אחרון המפקדים, נפעל שכל אחת ואחת מכן תגיע למקום המתאים והמשמעותי ביותר״.

ד"ר תמי חלמיש אייזנמן מנכ"לית "אלומה" שוחחה עם הבנות ואמרה: "לכל אחת הזכות לבחור היכן ובאיזו מסגרת לשרת. ההיענות הגבוהה של הצעירות שהגיעו היום מעידה כי מדובר בנוער ערכי המעוניין לתרום לחברה הישראלית ולהשתלב בתפקיד משמעותי, ומחובתנו לתת מידע רלוונטי ועדכני המציג את מגוון האפשרויות שעומדות בפניכן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו