חנוכת הסניף החדש
חנוכת הסניף החדש צילום: ארנון בוסאני

עיריית ירושלים ומפעל הפיס חנכו מועדון נוער חדש עבור תנועת בני עקיבא ברחוב בן חמו בשכונת הר חומה (חומת שמואל).

המבנה משתרע על שטח של 316 מ"ר, בשתי קומות, והוא כולל שלושה חדרי פעילות, מחסן, משרד ושירותים שיהיו מונגשים לנכים בקומת הקרקע.

בקומה הראשונה מתוכנן אולם רב-תכליתי, מטבחון ושירותים המונגשים לנכים. מתוכננת הקמת חצר וטריבונות תוך שימת דגש בנושאי בטיחות, נגישות, תאורה, מרחבי תנועה וישיבה. עלות הבנייה היא כ-4.2 מיליון ש"ח, אותה מממנים מפעל הפיס ועיריית ירושלים.

בירושלים פועלות כיום 10 תנועות נוער, כאשר מתוכן שלוש הפונות לציבור הדתי לאומי - בני עקיבא, אריאל ועזרא. בעיר פועלות גם תנועת הצופים הפונה לציבור הכללי והדתי לאומי, תנועת הנוער העובד והלומד, השומר הצעיר, מחנות העולים, נוע"ם-נוער מסורתי, דגל ירושלים- תנועה אותה ייסד הרב קוק ובנות יעקב בתיה- תנועת נוער לבנות חרדיות.

עוד באותו נושא:
צילום: דוברות


ראש העיר משה ליאון אמר: "כמו שכתב הרב משה צבי נריה בהמנון תנועת בני עקיבא – 'יד אחים לכם שלוחה, הנוער החביב', כך אנו בעיריית ירושלים, יחד עם שותפינו המסורים במפעל הפיס, שולחים לכם יד רחבה שתקים לכם מועדון חדש בו תוכלו להמשיך לפעול, לעסוק בפעילויות רבות ומגוונות למענכם, למען הקהילה ולמען העיר כולה. 'יזהיר לכם כוכב תורה דרככם סוגה בעבודה בלב אמיץ ובעזרת ה' עלה נעלה'".

סגנית ראש עיריית ירושלים ויו״ר הבית היהודי חגית משה: ״אני עומדת נרגשת במבנה רחב ונעים שיהיה מהיום בית לחניכי בני עקיבא בשכונת חומת שמואל. אני בטוחה שהבית הזה ייצר דורות של שגרירים ירושלמיים מופלאים שבעזרת הערכים שיספגו ממדריכי בני עקיבא יעשירו את השכונה בחסד ובערבות הדדית ומשם יצאו בבגרותם לשרת את כל עם ישראל״.

עוד הוסיפה משה: ״אני מודה לראש העיר משה לאון על הנכונות להביא לפתיחת מבנה קבע עבור בני עקיבא ולחברי לסיעת הבית היהודי יהודה פוידיגר על מסירותו למציאת פיתרון עבור החניכים״.

מנכ"ל מפעל הפיס, עו"ד בני דרייפוס, אמר באירוע: "באתי לכאן היום כדי לברך אתכם ביום השקת המבנה החדש והמשודרג שישמש את חניכי תנועת בני עקיבא באזור. כחניך התנועה בעבר אין לי ספק שהמקום הזה ישמש כעוגן מרכזי לפעילות חברתית והתנדבותית מבורכת למען הקהילה ותושבי העיר כולם. אני שולח מכאן ברכות חמות לשותפינו לדרך בעירייה ולעומד בראשה, מר משה ליאון, על שיתוף הפעולה הפורה ועל הפעילות הברוכה למען רווחתם ואיכות חייהם של תושבי העיר ירושלים".

בעיריית ירושלים ציינו כי הם "מברכים על כלל הפעילויות של כל תנועות הנוער ברחבי העיר ומודים לכל בני הנוער על פועלם והתרחבותם בשכונות נוספות, התרחבות המעידה על פעילות ענפה וברוכה, פעילות של עזרה וסיוע לתושבים גם בימי קורונה. עיריית ירושלים מודה למפעל הפיס על תרומתם הנדיבה להקמת המבנה שישרת את בני הנוער ואת הקהילה''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו