פעוטות
פעוטות צילום: ISTOCK

יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית' ח"כ בצלאל סמוטריץ' שיגר הבוקר (רביעי) מכתב לשרת הכלכלה אורנה ברביבאי (יש עתיד), בו הציע פתרון לבעיית המקדמות לתשלום למעונות היום.

במכתבו פירט ח"כ סמוטריץ' את הקשיים שחווים ההורים בעקבות העובדה שטרם נפתחה האפשרות לרישום לקבלת הסבסוד המגיע להם, וכתוצאה מכך ההורים נדרשים לשלם את הסכום המלא שלא תמיד נמצא אצלם.

למרות התנגדותו למתווה כולו, ח"כ סמוטריץ' מציע לשרה ברביבאי פתרון של מיסוד המקדמות באופן שההורים לא ייפגעו.

"בשל שינוי בתקנות עליהן חתמת לאחרונה, ובעיתוי מאוחר זה של השנה, טרם נפתחה אפשרות הרישום לקבלת הסבסוד למעונות היום וכתוצאה מכך הורים רבים בכל הארץ הזכאים לסבסוד נדרשים ויידרשו לשלם בחודשים הקרובים את הסכום המלא שלא תמיד בנמצא להם", כתב ח"כ סמוטריץ'.

בצלאל סמוטריץ'
צילום: חיים טויטו

"מתנגד לשינוי הקריטריונים באופן שיפגע בלומדי התורה ובתעסוקת נשים חרדיות ודתיות, ובוודאי לחיפזון לבצעו לאלתר עוד בשנה זו, גם במחיר פגיעה בכלל אזרחי ישראל", ציין. "לכך כיוונו חז"ל באמרם ש'השנאה מקלקלת את השורה'. ואולם, גם אם החלטתם לבצע את השינוי באופן ובעיתוי כפי שהוא - לא ככה".

לדבריו, "השינוי בתקנות הביא לצורך בשינוי ושדרוג המערכת הממוחשבת, היערכות שתיקח עוד מספר שבועות, ולאחריהן יתכנו מספר חודשים עד לבדיקת הבקשות החדשות וההחלטות בהן. המשמעות היא כי במצב הנוכחי הורים רבים יצטרכו לספוג עלויות גישור גבוהות עד לקבלת הסבסוד והדבר אינו סביר".

"אני סבור כי בשל התארכות המועדים, מן הראוי כי תמצא הדרך למסד את המקדמות ואת ההתחשבנות בין המשרד למפעילים באופן שבו ההורים לא יפגעו מהאופן בו בחרתם לבצע את שינוי הקריטריונים. אני משוכנע כי ניתן להסדיר זאת בשיח בין המשרד למפעילים תוך חלוקת הסיכון המזערי הכרוך בכך בינם לבין המדינה, לייצר מחשבון דמה שיאפשר להורים להעריך את סיכויי אישור בקשתם ולכלכל את צעדיהם, וכדו'. זה המינימום המתבקש בסיטואציה שאותה יצרתם במו ידיכם", כך ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו