חבר הכנסת שמחה רוטמן מ'הציונות הדתית' מספר על המחלוקת הנמשכת בינו לבין שרת הפנים בסוגיית חוק האזרחות והניסיון להגיע להסכמות בין הקואליציה והאופוזיציה.

בשל אי ההסכמות מקדם חבר הכנסת רוטמן את חוק ההגירה באופן עצמאי ובראיון לערוץ 7 הוא מבהיר שמאוד היה רוצה להגיע להסכמות ולגבש מתווה מוסכם שיסגור את הגבולות ו"שהממשלה תחזור בה מההבטחות שבעיניי הן מופקרות לרע"ם ולמרצ, הבטחות שברובן הגדול לא פורסמו לציבור", הוא אומר ומספר כי בדיון בועדת הכספים ביקש נתונים על מה שהובטח, אך נתונים על התקציב שיועבר לרע"ם ועל מספר האישורים יינתנו לא מתפרסמים על אף דרישתו החוזרת.

"גבולות מדינת ישראל פרוצים וצריך לסגור אותם. היינו מאוד רוצים לעשות זאת בהסכמה והיום ייאלצו בקואליציה להחליט מה הם רוצים יותר, לשבת על הכיסא הנוח ולהעביר את התקציב יחד עם רע"ם ומרצ ולתת להם את כל הדרישות שלהם ולמכור את מדינת ישראל לתכנית השלבים הפלשתינית שמחמוד עבאס ומנסור עבאס מקדמים, או להצביע יחד עם הסיעות הציוניות".

עוד באותו נושא:

לדבריו בכל רגע נתון בו יודיעו ראש הממשלה בנט ושרת הפנים שקד שהם חוזרים בהם מהמחויבויות למרצ ולרע"ם, תתקבל תמיכת מפלגתו. הוא מזכיר בדבריו את הגילויים שנחשפו "טיפין טיפין", כהגדרתו, בדבר אלפי האישורים שהובטחו למרצ ולרע"ם, מספרים שנחשפו בראיונות של אנשי מרצ ורע"ם לתקשורת. ,אמרנו שאם אתם רוצים להעביר חוק ציוני לסגירת הגבולות יחד עם האופוזיציה, לא נוכל להיות אלו שיתנו לכם צ'ק פתוח ומי שימלא את הסכום יהיה מנסור עבאס. לא ככה שומרים על גבולות ישראל ולא כך שומרים על מדינת ישראל כמדינה יהודית".

חבר הכנסת רוטמן מגיב על דבריו החריפים של יו"ר סיעת 'ימינה', חבר הכנסת ניר אורבך, הטוען כי דבריו של רוטמן ודבריה של האופוזיציה אינם אלא שקרים ובהקשר זה הוא מזכיר כי 'הציונות הדתית' הצביעה יחד עם הרשימה המשותפת להפלת חוק האזרחות. "לא הצבענו בעד חוק האזרחות הוראת שעה מסיבה מאוד פשוטה. מדובר בחומה מלאה בחורים שעשו בה בג"צ והיועצים המשפטיים, ובחומה הזו יש פתח מאוד גדול ובו ש.ג. שעד לאחרונה היה מתוך הממשלה הציונית שמטרתה להשאיר כמה שיותר פלשתינים בחוץ ולא לאפשר זכות שיבה. היום יושבים בממשלה כש.ג. מנסור עבאס שרוצה להכניס כמה שיותר. הם אומרים לנו שזה אותו חוק וזה נכון, אבל החלפתם את הש.ג. ואנחנו חייבים לסגור את הפירצה הזו".

"אם אתם רוצים לסגור איתנו את הפירצה הזו ושבפעם הבאה שתיסחטו שקד לא תבטיח אלפי אישורים נוספים, אתם צריכים להיות שותפים לנו לקביעת מכסות ברורות ושקיפות לסגירת הגבולות. אם אתם רוצים לעמוד מאחורי ההבטחות שלכם לרע"ם ולמרצ ולהכניס אלפי פלשתינים לישראל – אנחנו רואים מה זה עושה בטרור ולזהות היהודית של מדינת ישראל – תעבירו חוק יחד עם רע"ם ומרצ. אנחנו לא נהיה הכביש שעליו משאיות האישורים של מנסור עבאס נכנסות לישראל", דברי חבר הכנסת רוטמן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו