המחבל הרוצח מימין
המחבל הרוצח מימין צילום: מתוך הטוויטר

חודש וחצי אחרי מותו של לוחם מג"ב סמ"ר בראל חדריה שמואלי הי"ד שנהרג מירי מחבל פלסטיני בגבול עזה, מפרסם העיתון 'ידיעות אחרונות' כי המחבל הרוצח שוחרר על ידי ארגון חמאס ממעצר הגנתי.

על פי הדיווח, המחבל הוא פעיל בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי. בתקופה שחלפה מאז האירוע הוטל איפול בעזה על זהותו מחשש לחיסולו על ידי ישראל והוא אף הועבר למעצר הגנתי באחד מהמתקנים של חמאס בעזה, ממנו שוחרר בימים האחרונים.

במשך תקופה ארוכה הצליחו הפלסטינים לטשטש את זהותו של המחבל אך לאחר שחרורו פורסמה תמונתו. בחמאס מעריכים שבשלב הנוכחי צה"ל לא ינסה לחסל אותו, אלא תנצל את סבב הלחימה הבאה אם וכאשר יתרחש, כדי לסגור את החשבון.

עוד באותו נושא:

הילה שמואלי, אחותו השכולה, אמרה בתגובה: "בימים שבהם אנחנו מנסים לחזור לחיים התעוררנו הבוקר לכותרת כואבת. אנחנו מצפים שמדינת ישראל תבוא חשבון עם הרוצח של בראל, יהיה אשר יהיה מקום מחבואו, זאת ללא שום שיקול זר ויפה שעה אחת קודם.

"אנו גם ממתינים לקבל את התחקיר המלא של צה"ל על האירוע, שישקף באופן מלא את ההיערכות לאירוע, התגובה בזמן אמת להפרות הסדר והפינוי הרפואי. אנחנו חשים שיש יותר מדי שאלות מטרידות שנותרו פתוחות וצה"ל לא ממהר להשיב עליהם. כל תחקיר שאינו תחקיר עמוק, יסודי ואמיץ - הוא פגיעה קשה בנו כמשפחה שכולה, מכתים את זכרו של בראל שהקריב חייו למען המדינה ועלול להביא למחדל הבא".

ביום שבת באמצע חודש אוגוסט נורה בראל נורה ונפצע באורח קשה במהלך עימותים על גבול רצועת עזה. אחד ממאות המפגינים הסתיר אקדח במכנסיים וירה בלוחם המסתערבים דרך צהר שממנו כיוון שמואלי את נשק הצלפים שלו.

אחד הכדורים שירה המחבל, פעיל חמאס, פגע בראשו של הלוחם מטווח אפס. במשך שבוע וחצי הוא נלחם על חייו, עד שלבסוף מת מפצעיו בבית החולים. הוא הותיר אחריו אב - שלו היה בן יחיד - ואת אמו, שתי אחיות ואח.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו