אילוסטרציה
אילוסטרציה iStock

עיתון "סאבח" הטורקי שחשף כי 15 סוכנים של המוסד נעצרו בטורקיה, דיווח הבוקר (שישי) שרוב העצורים הודו בקשרים שקיימו עם המוסד.

הסוכן הבכיר שנעצר, M.A.S, סיפר כי היה בקשר עם מפעילו עוד בשנת 2018, והוסיף כי המפעיל טען שהוא רוצה לעזור ל"פלסטין". רוב העצורים הודו בחקירתם כי ריגלו עבור המוסד למשך תקופה מסוימת.

הסוכן M.A.S סיפר כי הייתה לו חברה באיסטנבול שסיפקה שירותי ייעוץ לסטודנטים מחו"ל. המוסד ייצר איתו קשר בדצמבר 2018 באמצעות מפעיל של המוסד, שעל פי הדיווח נקרא A.Z, ששמר איתו קשר דרך וואטסאפ תוך שימוש במספר זר.

המפעיל ביקש מ-M.A.S לעשות מחקר על חייהם של הסטודנטים הפלסטינים שלומדים בטורקיה. M.A.S קיבלו מאות אירו בעבור המחקר, ובסך הכל הועברו אליו אלפי אירו במשך שנים שנים.

עוד באותו נושא:

"נתתי מידע לגבי סטודנטים פלסטיניים ועמותות", סיפר הסוכן הבכיר. "הם רצו שניפגש פנים-מול-פנים ב-2021. לא הייתה לי ויזה, אז הם דאגו לכך תוך שעה. סוכן בשם AZ קיבל אותי בנמל התעופה בציריך והלכנו למלון לפגישה. קיבלתי אלפיים יורו ונתתי את כל המידע. לימדו אותי איך להעביר הודעות מוצפנות".

על אחת הפגישות ביניהן סיפר הסוכן M.A.S: "נפגשהו שוב למחרת - הוא הביא לי את הלפטופ שלו כדי להראות וללמוד אותי איך להצפין קבצי וורד באמצעות 'פרוטונמאיל'. הוא נתן לי 2,000 יורו. בהמשך התקשרנו דרך את חשבון ה'פרוטונמאיל' שפתחתי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו