משה פייגלין
משה פייגלין Photo by Tomer Neuberg/Flash90

במערכת הבריאות מותחים ביקורת חריפה על הח"כ לשעבר משה פייגלין בשל השימוש הנרחב שהוא עושה בדף הפייסבוק שלו כדי לקרוא לגולשים של להתחסן נגד נגיף הקורונה, כך מדווח העיתון 'ידיעות אחרונות'.

בפרסומים השונים שלו, מביא פייגלין הוכחות לדעתו מכל רחבי הרשת, כולל תאוריות קונספירציה נגד החיסון לקורונה וגם כלפי הנגיף ועוצמתו. גורמים במערכת הבריאות טוענים כי מדובר ב'הפצת פייק ניוז'.

באחד הפוסטים שפרסם הקליט פייגלין וידאו בו אמר, "כפי שכל כך היה צפוי, מתחילים עכשיו משרד הבריאות ושלל דובריו הבולטים בקמפיין מתוזמר היטב לפיו יצאנו מההתפרצות בזכות ההזרקה השלישית, הבוסטר. בכל מדינות העולם נמצא הגל הרביעי בשלב כזה או אחר של התפרצות ודעיכה. רובן המוחלט יוצאות עכשיו ממנו בלי שום בוסטר. נראה שהנגיף המעצבן הזה מתעקש לצפצף צפצוף ארוך על ניסיונותיהם של בני האדם לקבוע את סדר יומו. הוא בא מתי שבא לו והולך מתי שבא לו, כמעט בלי קשר לכל טרללת הבדיקות, הסגרים, המסכות, הבידודים, וכמובן בלי שום קשר לחיסונים".

פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בשיבא, אומרת שמדובר בנזק ממשי שכן לפייגלין יש כ-150 אלף עוקבים. "80% מהחולים אצלנו הם לא מחוסנים וכך גם בטיפול הנמרץ והמונשמים, אז מה עוד נותר להגיד? כשמובילי דעת קהל קוראים לציבור שלא להתחסן, זה גורם נזק אמיתי".

פייגלין טען בתגובה, "אילו היה משרד הבריאות מקשיב לבכירי המדענים בישראל, שהתריעו מפני חוסר התוחלת של מדיניותו, היינו יוצאים מההתפרצות הרביעית לפחות באותה מהירות ובלי לשלם את המחירים האיומים ששילמנו".