זאב אלקין
זאב אלקין צילום: Gershon Elinson/Flash90

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, מגיב לביקורת שנמתחה עליו מצד חברי כנסת מהשותפה לקואליציה מרצ, על הודעתו לפיה יוציא לשיווק כ-1,300 יחידות דיור ברחבי יהודה ושומרון.

"כמדינה אנחנו מעוניינים לבנות כמה שיותר דירות. כעשרה אחוזים מאזרחי ישראל גרים מעבר לקו הירוק וגם להם מגיע דיור. זה חלק מהתהליך הטבעי", אמר אלקין בראיון לחדשות 13.

הוא הוסיף, "אני לא קובע לאנשי מרצ אם הם נוסעים לאבו מאזן או לא. אני הייתי נוהג אחרת מהם. כך שהם לא יקבעו לי ויכפו עלי הקפאת בנייה ביהודה ושומרון. בהקמת הממשלה הזו לא סוכם על הקפאה והרחבה הוא חלק מהביטוי של החיים הנורמליים ביו"ש".

מוקדם יותר אמר ח"כ מוסי רז ממרצ כי ''אלקין הודיע על שיווק של יותר מ-1300 יחידות דיור בהתנחלויות בשטחים הכבושים. ממשלת ימינה לא סופרת את מרצ - 10 מעלות ימינה מהממשלה הקודמת. הבנייה בהתנחלויות שמחוץ לישראל פוגעת בישראל''.

בארגון השמאל "שלום עכשיו" הוסיפו, "שוב הוכח שזו לא ממשלת שינוי, אלא ממשלת ימין על סטרואידים. ההתחייבות לסטטוס קוו מדיני התגלתה כמכבסת מילים בדרך להמשך מדיניות הסיפוח של נתניהו. מצער לראות איך בזמן שבימין חוגגים עוד צעד שמקדם מדינה דו לאומית, תומכי שתי המדינות בתוך הממשלה שותקים. על העבודה ומרצ להתעורר ולדרוש לעצור מיד את השתוללות הבנייה בהתנחלויות שפוגעת בסיכוי לפתרון מדיני עתידי".

כאמור, בהנחיית שר הבינוי והשיכון זאב אלקין - רשות מקרקעי ישראל פרסמה מכרז לשיווק 1,355 יחידות דיור ביהודה ושומרון, אחרי חודשים של הקפאת התכנון והבנייה.

מבין המכרזים שיצאו לשיווק: באריאל ייבנו 729 יחידות דיור חדשות, בבית אל ייבנו 346 יחידות דיור, באלקנה 102 יחידות דיור, בגבע בנימין ייבנו 96 יחידות דיור, יחידת דיור אחת בביתר עילית, 57 יחידות דיור בעמנואל ו-22 יחידות דיור בקרני שומרון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו