ח"כ משה ארבל
ח"כ משה ארבל צילום: חזקי ברוך

ח"כ משה ארבל (ש"ס) התייחס הבוקר לחילוקי הדעות בתוככי הסיעות החרדיות בכל הנוגע לתועלת הגלומה בהגשת עתירות לבית המשפט העליון נגד הקואליציה.

"לא בטוח שאלו פערים אידיאולוגיים", טוען ארבל בראיון לרדיו 'קול חי'. "יכול להיות ששנים רבות של ניסיון ותבונה לימדו אותו שחבל על ההשקעה ואין ציפייה מבית המשפט. כנראה שאני עדיין צעיר ונאיבי ולומד לפעמים בדרך הקשה".

עם זאת הסביר ארבל כי "יש לנו מחוייבות כלפי הציבור לעשות את המקסימום כדי להביא כמה שיותר הישגים". הוא נשאל על יכולתם המוגבלת לפעול כשהם באופוזיציה וענה: "אנחנו יכולים, אתמול ביליתי עד שעות הלילה בוועדת החוקה, חבריי היו בוועדת הכספים. עבודה קשה ומאומצת. לצד זאת, החובה שלנו לפעול גם בדרכים אחרות כגון דרכים משפטיות לנסות ולמזער את הפגיעה ואת הדורסנות".

עוד באותו נושא:

עוד הוסיף: "גם אם אנחנו מפסידים בעתירות לבג"ץ, אנחנו מקבלים דבר חשוב: תקדים משפטי לעתיד, כדי שנוכל לעשות את אותו הדבר כשנחזור לשלטון".

בדבריו מתח ביקורת חריפה על שרי הממשלה שאינם מתייצבים במליאת הכנסת: "אני הייתי ראש מטה השר דרעי במשך כשלוש שנים ודרעי היה גם שר, גם חבר קבינט, יו"ר מפלגה – והיה מאוד עמוס, למרות זאת הוא ידע שכאשר יש תורנות מליאה – הוא מגיע ומכבד את חובתו כשר. בממשלה הנוכחית קבוצה של שרים בכירים, לא מגיעים בכלל לכנסת ושולחים שרים זוטרים, סליחה שאני מכנה אותם כך, כדוגמת עיסאווי פריג' ומאיר כהן. זו התנהלות שמבזה את הכנסת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו