ההזמנה להפגנה
ההזמנה להפגנה צילום: ללא קרדיט

תומכיו של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו מארגנים הפגנה שתיערך ביום שלישי הקרוב בכיכר רבין בתל אביב, תחת הכותרת "מחאת המחנה הלאומי - באים לשמור על ישראל יהודית ודמוקרטית".

במודעה של מארגני ההפגנה נכתב כי היא תיערך ב"כיכר מלכי ישראל" ולא "כיכר רבין", כפי שהמקום נקרא באופן רשמי מאז הירצחו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז''ל.

בין המוזמנים להפגנה, חברי הכנסת צחי הנגבי, אופיר אקוניס, אמיר אוחנה, מאי גולן, איתמר בן גביר, שלמה קרעי וגלית דיסטל-אטבריאן.

ח"כ אופיר אקוניס הודיע למארגנים אם לא תשתמשו בשם "כיכר רבין" – לא אשתתף באירוע. "אני מחויב לפעולה נמרצת ברחובות ובכיכרות במטרה לחזק את תמיכת הציבור בליכוד, ולחשוף את הנזק שממשלת בנט/לפיד/עבאס גורמת למדינה", כתב אקוניס בציוץ בטוויטר.

"לנוכח הטקסט השגוי המופיע בהזמנה לאירוע בכיכר רבין, דרשתי לתקן את כתובת ההפגנה לשמה הרשמי מאז 1995. הבהרתי למארגנים כי שינוי הנוסח הוא תנאי להשתתפותי באירוע. מחלוקת עזה לנו עם עמדות השמאל, אך זכרו של ראש הממשלה המנוח רבין אינו עניין שבמחלוקת", הוסיף קוניס.

גם ח"כ יואב קיש מהליכוד כתב בטוויטר: "כיכר רבין. יצחק רבין זיכרונו לברכה, ראש ממשלת ישראל שנרצח בידי בן עוולה. יגאל עמיר הרוצח, חלאת אדם, שינמק בכלא כל ימי חייו".

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי אמר: "ההפגנה מתוכננת בכיכר רבין על שמו של יצחק רבין, רה"מ שנרצח בה. שימוש בשם אחר לכיכר רבין הוא נבזה מתועב ומגונה".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7