תיאטרון
תיאטרוןצילום: iStock

לאחר שהתגלו בעמותת תיאטרון אל מידאן ליקויים שמהווים עילות לפירוק, הכריזה המדינה, כחלק מפירוק העמותה, על מכירת כל ציוד התיאטרון.

כזכור, מדובר בתיאטרון בחיפה שהעלה בין השאר את ההצגה השנויה במחלוקת "הזמן המקביל" על בסיס כתביו של המחבל וליד דקה, רוצחו של החייל משה תמם הי"ד.

עורכת הדין מיכל גלבוע, הממונה מטעם המדינה על פירוק העמותה, היא פרסמה על פתיחת קבלת הצעות לרכישת ציוד העמותה, כולל ציוד סאונד ותאורה.

כפי שפורסם, בינואר 2019 בדיקה של רשם העמותות הצביעה על התנהלות לא תקינה המנוגדת להוראות חוק העמותות בתיאטרון אל מידאן. "נמצאו בעמותה ליקויים המהווים עילות פירוק על פי חוק", נכתב. "העמותה אינה פועלת לקידום מטרותיה הרשומות, ולמעשה אינה פעילה כלל". לאחר מכן, כאמור, הוחלט על פירוק העמותה ומכירת נכסי התיאטרון.

שי גליק, מנכ"ל 'בצלמו', מסר: "ידע כל מנהל גלריה, תיאטרון או כל מבנה עירוני אחר - אם תבחר לארח אירועי טרור במסווה של תרבות וחופש הביטוי בסוף הטוב יגבר והמקום יסגר. כמו שסגרנו את אל מידאן ואת גלריית ברבור ופורום דו קיום בנגב ועוד. חופש הביטוי והאמנות חשוב מאין כמוהו. הסתה שנאה ותמיכה בטרור לא בבית ספרנו. מודעה זו תהווה תמרור אזהרה לכל מנהל תרבות שלא ילך בדרך הישרה".