בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', שלח פנייה דחופה לרשם העמותות אייל גלובוס בדרישה לפתיחת בדיקה על כלל העמותות הקשורות בארגון סיוע 48' ומפלגת רע"מ.

במכתבו ביקש סמוטריץ' לבדוק האם עמותת 48' עוברת על החוק משום ש"בסעיף 3 לחוק העמותו נכתב 'לא תירשם עמותה אם מטרה ממטרותיה שוללת את קיומה של מדינת ישראל או את אופיה הדמוקרטי, או אם יש יסוד סביר כי העמותה תשמש מסווה לפעולות בלתי חוקיות".

סמוטריץ' כתב לגלובוס, "בשבוע האחרון פרסמה העיתונאית הגב' איילה חסון תחקיר מטלטל העוסק ברובו בקשר ההדוק הקיים בין תנועת רע"מ בראשות ח"כ מנסור עבאס, למר ראזי עיסא מנכ"ל העמותה האיסלאמית למען יתומים ונזקקים (להלן סיוע 48), לבין ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה וביהודה והשומרון.

מהתחקיר עולה כי עמותת סיוע 48 בניהולו של מר ראזי עיסא מקיימת קשר עם ארגון החמאס ברצועות עזה ואף מקיים ביקורים ברצועה שאיש אינו יודע מה טיבם. חלק מפעילות העמותה המתואר בכתבה הוא העברת תרומות מתחומי מדינת ישראל אל משפחות החללים בעזה".

הוא מציין כי "בדף המפרט את מטרות העמותה נכתב מפורשות כי אחת ממטרות העמותה היא 'לפעול בצעדים נמרצים להגיע אל מאות מבני השאהידים, היתומים והאלמנות'. אין ספק כי מטרת העמותה כפי שמתוארת בדף העמותה לא הוגשה לאישור רשם העמותות, אחרת לא הייתה מאושרת".

"קשריה ההדוקים של העמותה עם מפלגת רע"מ שהינה גוף פוליטי אינם עולים אף הם בקנה אחד עם החוק והנהלים. כפי שניתן לראות בתחקיר האמור, מר עיסא היה שותף בכיר במו"מ הקואליציוני שנוהל בין רע"מ לקואליציה, מו"מ שאף נוהל במשרדי העמותה בכפר קאסם וכלל שימוש במשאבי העמותה למטרות פוליטיות", הוסיף חבר הכנסת.