חנוך דאום עם הישראלים הטובים שעזרו לו
חנוך דאום עם הישראלים הטובים שעזרו לוצילום: פייסבוק חנוך דאום

הסופר והסטנדאפיסט חנוך דאום גילה פנצ'ר בגלגל המכונית וביקש מהגולשים עזרה בהחלפת הגלגל בעודו מחכה בתחנת דלק דור אלון בעיר ערד.

דאום כתב בפייסבוק: "יש לי פנצ׳ר של החיים, אני בדור אלון בערד. הבשורה העוד יותר רעה: אני לא יודע להחליף גלגל. מישהו בסביבה יכול לעזור?''.

כעבור זמן קצר סיפר דאום על כמה אנשים טובים שהציעו את עזרתם, אחד מהם הוא אריה שיף שירה למוות בבדואי שניסה לגנוב את רכבו.

''תודה רבה לאריה שיף המיתולוגי (הוא ולא שרף), ולעיד המתוק שגר בכפר חמש דקות מכאן שהגיעו לתקן לי את הפנצ׳ר", כתב דאום בפייסבוק. ''מחילה שהטרחתי אתכם (ועוד כמה חמודים שהגיעו אחריכם), אבל בפעם האחרונה שניסיתי לתקן בעצמי הרסתי את הברגים ונקעתי את הרגל, והזמנו גרר וחובש. ברכות על ראשכם צדיקים''.

תיעוד התקרית בה ירה אריה שיף בגנב רכבמצלמות האבטחה

בתחילת השבוע התקיים דיון במסגרת הטיעונים לעונש בתיק נגד אריה שיף שהורשע בהריגת מוחמד אלאטראש שפרץ לרכבו וניסה לגנוב ממנו.

הפרקליטות הודיעה לבית המשפט כי היא מבקשת לגזור על שיף עונש מאסר בפועל של בין ארבע לשש שנים, ברף הענישה הנמוך לעבירה.

בחודש יולי הורשע שיף בעבירה של המתה בקלות דעת במסגרת הסדר טיעון לאחר שהודה בעובדות שיוחסו לו בכתב האישום.

בשימוע שנערך לו טען שיף כי פעל מתוך הגנה עצמית, אך הפרקליטות דחתה את טענתו והגישה נגדו כתב אישום.

במסגרת ההסדר הודה הנאשם, כי מעשיו לא היו דרושים באופן מיידי כדי להדוף את כניסתם של הפורצים לקרוואן, ובכך לא עמד לזכותו הסייג לאחריות פלילית של הגנת בית מגורים כפי שקובע החוק.

בין הצדדים הוסכם, כי הנאשם פעל תוך קרבה לסייג, שכן כאשר יצא מהקרוואן, סבר כי בכוונתם של מי מהפורצים להיכנס לקרוואן, ששימש למגוריו שלו ושל אישתו באותה העת, בכדי לבצע עבירה.