עידית סילמן
עידית סילמן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר הקואליציה ח''כ עידית סילמן מ"ימינה" הפכה כבר מזמן ליעד של מתנגדי הממשלה.

בראיון לידיעות אחרונות היא סיפרה: "זה מהיום הראשון שהלכתי וניהלתי את הוועדה המסדרת. זו האמירה 'ילדה קטנה'. הם הבינו שצריך לשבור עוד בן אדם אחד, ואני יו"ר קואליציה. אמרו, וואו, סילמן, הרי מיקי זוהר החזיק בתפקיד, ודודי אמסלם ויריב לוין. אנשים עם מלא ניסיון, וגברים. אז הגיעה בחורה צעירה, קטנה, לטענתם, אז מה הבעיה לשבור אותה? וואנס שוברים אותה, מצליחים לשבור כאן הכל.

"זה גם נאמר מאחורי הקלעים, שצריך לשבור את סילמן והכל יהיה בסדר. הם לא ציפו לעמידה איתנה כזו ולעבודה קשה מאחורי הקלעים, שלי ושל כל הנהלת הקואליציה, כדי לצופף שורות".

סילמן מודאגת מהפצת הפייק ניוז ומספרת על תקיפה אלימה שחוותה בימים האחרונים. "לפעמים אנשים מאמינים לפייק־ניוז. אני באופן אישי נפגעתי. בן אדם ניגש אליי כשסידרתי את הרכב במודיעין באיזה לילה. קילל, דחף. חברי כנסת צריכים להרגיש בטוחים. אלה לא דברים שאמורים לקרות. אין לי בעיה להתמודד מול מציאות ושאלות קשות, אבל להגיד דברים שהם לא אמת?".

"את רוצה להיות הכי טובה שאת יכולה, גם בתור יו"ר קואליציה שמותקפת בכל צורה שהיא מהאופוזיציה", היא מגלה קצת מהתחושות, "עצם העובדה שמאיימים עלייך כתוצאה מפייקים שנעשים פה, זה מבאס. זה גם לא נכון להתנהג ככה. לאיים עליי, או על המשפחה שלי, לדבר בשפה שהיא לא מתאימה. מעבר לזה, זה כל התחושה שהם נותנים פה במליאה".

ליברמן: הקסמים של נתניהו כבר הסתיימו חדשות 12

גם ראש הממשלה נפתלי בנט שנאם לפני העברת התקציב בכנסת האשים את מפלגות האופוזיציה ב"קמפיין מופרע של דה לגיטימציה ופייק".

''יש מי שרוצה מדינת ישראל יציבה ויש מי שרוצה מדינה בתוהו ובוהו תמידי", אמר בנט. ''הנה דוגמא מהימים האחרונים למכונת השקרים שאנחנו מתמודדים מולה. פתאום, משום מקום, יש היגד חדש באויר: 'ממשלת ישראל מעבירה את כספי המסים שלנו לחמאס'. מאיפה זה הגיע בכלל?

''ובכן - כי מישהו, באיזו עמותה, קיבל, איכשהו, שווה אגב לבדוק איך, אישור להיכנס לעזה, הופגש שם מישהו מחמאס, וכל הארוע הזה מתרחש בכלל בזמן כהונתו של בנימין נתניהו כראש ממשלה''.

בנט הדגיש כי ''כל הדבר הזה, שמדברים עליו כבר שבוע, לא קשור אלינו בשום צורה, זה הכל בתקופת ביבי קרה, אין שקל אחד של משלם המיסים הישראלי שמתוקצב לעמותה הזאת. פשוט שקר. פייק''.

ראש הממשלה סיפר שראש האופוזיציה נתניהו רמז כבר לפני כשלושה שבועות על תחקיר רע''מ-חמאס. בנט שאל: ''מכל הטענות בעולם לבחור דווקא במימון חמאס - נתניהו, האיש שהמציא את מזוודות הכסף לחמאס? לא האמנתי שזה הגיוני. אבל כנראה שאין מה לחפש הגיון פה. זה ביבי - זה אתה. זה המודל העסקי שלך. בלי שהעם מפולג אין לך קיום פוליטי. ואם צריך להגיד שמדינת ישראל מממנת את חמאס - נגיד.

''שקר, כשחוזרים עליו מספיק פעמים, עם מכונה מספיק אפקטיבית, וברוך השם יש פה מכונה בסוף יהפוך לאמת. אני רוצה להגיד פה משהו. אין כסף לחמאס. גם את מזוודות הדולרים שלך הפסקנו''.

בנט פנה לנתניהו במליאת הכנסת ואמר: ''כשנתניהו - סליחה - אבו יאיר - חשב שהדרך היחידה להמשיך את שלטונו זה להכניס פנימה את רע״מ, כל החבורה נרתמה למשימה. כל היום קיבלנו פוסטים וראיונות על החשיבות בשילוב החברה הערבית, הצטלמת שותה קפה במאהל בדואי. מנסור עבאס מותג כמאמי לאומי.

''אני זוכר את התקופה הזאת, זה היה ממש האביב הערבי. נתן אשל כתב מאמרים להארץ על הברית החדשה. תקופה מרגשת.

''עד הרגע האחרון הדבר הזה נמשך. הרי גם אני הייתי שם, בחדרים הסגורים של המו“מ. דובר על ממשלת נתניהו בתמיכת רע״מ. זה היה הדיל היחיד האפשרי. בשביל זה הרי שלחת את מנסור לרב דרוקמן. על מי אתה עובד?'', שאל בנט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו