למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעהצילום: דובר צה"ל

בדיונים שנערכו במהלך השבוע בצה"ל כהיערכות לתמרון כוחות סדירים ומילואים בגליל ובצפון הארץ, עלה חשש כי מעבר הכוחות עם כלים כבדים ביישובים הערבים בואדי ערה, עלול להיתקל בהתנגדות התושבים.

הכתב הצבאי של ידיעות אחרונות, יוסי יהושע, מדווח הבוקר (שני) כי למרות זאת הוחלט בצה"ל לא לשנות את מתווה התרגיל שמדמה כיבוש שטחים בדרום לבנון.

לצד זאת, לא פורסם אם ניתנו הוראות פרטניות לחיילים הרבים, כיצד להתמודד עם סיטואציה של התקפות ערבים בזמן אימון או בזמן לחימה, ומהן הוראות הפתיחה באש במצב שכזה.

בארגון תורת לחימה מסרו לערוץ 7: "כשפורום מטכ"ל מורתע מערבים, שום השקעה של מיליארדים באימונים לא תעזור. חמאס מבין את זה, משתף פעולה עם הגיס החמישי במדינת ישראל, ומנהל אותו."

כזכור, בשבוע שעבר פורסם בערוץ 7 כי גורמי מודיעין בכירים מתריעים לאחרונה מפני בעיית הגיס החמישי בערים המעורבות והערביות, אשר מתואם עם חמאס. קצין מודיעין בכיר סיפר כי חמאס וחיזבאללה ניהלו את הפרעות שחוללו תאי טרור ערביים-ישראליים בתשפ"א.

בארגון תורת לחימה קראו למתנדבים אזרחים ולמשרתי מילואים שנפלטו ממסגרות הגדודים והחטיבות הקיימים: "למי שרוצה את עם ישראל ערוך טוב יותר ליום פקודה אנו מציעים להצטרף אלינו כבר כעת, בכדי שנוכל לשפר את החוסן האזרחי והמוכנות לסבב הבא אשר ודאי יגיע, מול הגיס החמישי הערבי שהרים ראש."