עמית סגל
עמית סגלצילום: Tomer Neuberg/Flash90

בארגון תורת לחימה שיגרו הבוקר (חמישי) עקיצה לפרשנים והכתבים באולפנים שקוראים לגייס את הציבור החרדי לצה"ל.

"הַאַחֵיכֶם יָבֹאוּ לַמִּלְחָמָה וְאַתֶּם תֵּשְׁבוּ פֹה?", שאלו בתורת לחימה וצירפו תמונה של תחנת גלי צה"ל עם רמיזה לערך הצבאי הנמוך שבשירות הצבאי בתחנה.

הפרשן הבכיר עמית סגל, בוגר התחנה, תקף, "כמה עצוב שארגון שמתיימר לתמוך במשרתים, בצבא גדול וקטלני, בהכרעת האויב, מתגלה ברגע אחד כגוף פוליטי על מלא, שהצבא פשוט לא מעניין לו את קצה הזרת.

האנשים שהוא מתיימר לייצג וחזרו עכשיו מעזה השמיעו קריאה מאוד פשוטה, לא שונאת ולא פטרונית, בעד הערבות ההדדית. אבל כשאתה פוליטרוק, זה ממכר".

בארגון תורת לחימה הגיבו לסגל "מי שדורש בצדק גיוס חרדים, חייב לדעת לגייס גם את התרבות ותפיסת העולם החרדית לתוך המערכת. ומי שלא מוכן, ועדיין דורש גיוס חרדים - הוא שקרן, מסית וצבוע".

"חזרנו מעזה, והלוחמים שהיו שם מגיעים היום יחד איתנו הערב לעצרת הניצחון כדי לדרוש ניצחון. באופן מפתיע, גלי צה"ל וN12 לא משמיעים את קולם. בדיוק כמו בקמפיין הסרבנות שפגע בצה"ל, ממתגים רק את 'המילואימניקים הנכונים', עם האג'נדה הנכונה".

הקריאות לציבור החרדי להתגייס באות הבוקר גם מתוך הקואליציה. שר האוצר בצלאל סמוטריץ' קרא לבני המגזר החרדי להתגייס ולשאת בנטל. "הציבור החרדי יקר ואהוב ותורם רבות למדינת ישראל וכעת חיוני שיקח חלק משמעותי יותר גם במשימות ההגנה והביטחון", כתב. עם זאת הבהיר סמוטריץ' כי "המהלך הזה צריך לקרות מתוך הידברות ושיח ולא בכפייה או חלילה בהכפשות".

הוא ציין כי "הציונות הדתית מוכיחה שאפשר לשלב לימוד תורה ושמירה על מצוות קלה כבחמורה יחד עם שירות צבאי בחזית. אחיי החרדים, אנחנו צריכים אתכם!"

מוקדם יותר היום קרא השר עמיחי שיקלי גם הוא לחרדים לשאת בנטל, "אחי החרדים, אנחנו זקוקים לכם מתחת לאלונקה. מה שהיה לא יוכל להימשך. עת צרה היא ליעקב וממנה ניוושע באחדות מטרה ובשותפות אמת בנטל".